Rewitalizacja. Kolejne oficyny będą jak nowe

 

Trzy oficyny przy ul. Bolesława Śmiałego 34,35 i 36 przejdą gruntowną przebudowę. W ramach inwestycji odnowione będzie również podwórze. Remont przeprowadzi Szczecińskie TBS, które obecnie szuka wykonawcy zadania. 

 

Modernizacja oficyn to kolejny etap prac renowacyjnych kwartału śródmiejskiego nr 33 ograniczonego ulicami:  Bolesława Krzywoustego, Bolesława Śmiałego, Chodkiewicza oraz Aleją Piastów w Szczecinie. Obejmuje on kompleksową modernizację trzech budynków  przy ul. B. Śmiałego 34, 35, 36 wraz z zagospodarowaniem podwórza.

Oficynę nr 34 przeznaczono na mieszkania o podwyższonym standardzie dla potrzeb osób starszych. Na każdym z trzech pięter przewidziano małe jedno- i dwupokojowe mieszkania, w pełni wykończone, zaprojektowane z myślą o osobach starszych i niepełnosprawnych. Łącznie powstanie w nim 18  lokali.

Na parterze budynku przewidziano świetlicę środowiskową, w której będzie możliwość integracji mieszkańców oficyn i kamienic frontowych. W budynku zaprojektowano windę spełniającą wymogi przewozu dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach.

Dodatkowo, na dachu budynku przy ul. B. Śmiałego 34 przewidziano możliwość hobbystycznej uprawy roślin przez seniorów. Ułatwi to winda, doprowadzona ponad dach i urządzenie części dachu jako „zielonego”. Zaprojektowano również konstrukcję drewnianą, która będzie mogła pełnić rolę pergoli lub  szkieletu dla pokrycia np. z płyt poliwęglanu tworząc miejsce podobne do szklarni. Wielkość tej tymczasowej konstrukcji będzie można łatwo dostosowywać do potrzeb mieszkańców.

W budynkach oficyn nr 35 i 36 będą w większości mieszkania dwupokojowe lub trzypokojowe. W sumie 23 lokale. W każdym budynku także przewidziano windę.

W ramach inwestycji zagospodarowane będzie podwórze. Oprócz  zapewnienia dojścia i dojazdu technicznego do wejść  poszczególnych oficyn, podwórko spełniać będzie również funkcję przestrzeni rekreacyjnej wzbogaconej małą architekturą i zielenią. Rosnące tam drzewa zostaną zachowane. Na dziedzińcu  oraz w otoczeniu oficyn nr 34 i 35 od strony wschodniej planuje się nasadzenia roślin niskich i średniowysokich, ze szczególnym uwzględnieniem roślin zimozielonych, okrywowych, tak aby uzyskać atrakcyjny wygląd o każdej porze roku.

 

Przebudowa oficyn przy B. Śmiałego będzie finansowana z środków własnych Szczecińskiego TBS, Funduszu Dopłat (dotacja dla Gminy Miasto Szczecin) , pożyczki finansowej z EBI w ramach środków z EFIS. Planowany termin zakończenia prac kwiecień 2023 rok.

Obecnie spółka Szczecińskie TBS jest na etapie szukania wykonawcy tej inwestycji.

 

To kolejne oficyny, które będą modernizowane przez Szczecińskie TBS. W ubiegłym roku spółka

zakończyła kompleksowy remont dziewięciu budynków przy ul. Pocztowej i Bohaterów Warszawy. Z kolei w 2018 roku nowe oblicze uzyskały także dwie oficyny przy ul. Bogusława.

Więcej na ten temat tutaj

 

Na zdjęciach: oficyny przy ul. Bolesława Śmiałego przed remontem i wizualizacje po przebudowie oraz zmodernizowane oficyny przy ul. Pocztowej i Bogusława.

 

Więcej na: www.stbs.pl

 

ATR-K33-B34-36-D-BA-001-H-A14 (kolorystyka elewacji)