Zakamarki. Spacer doświadczeniowy po Śródmieściu

Zakamarki. Spacer doświadczeniowy po Śródmieściu

ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki i Stowarzyszenie „Oswajanie miasta” zapraszają na eksperymentalny spacer po śródmiejskich zakamarkach. Organizatorzy zapowiadają, że wraz z uczestnikami będą zaglądać w podwórka i zaułki, opowiadać lokalne historie, przypominać sobie wydarzenia i ludzi tej części miasta. Ten spacer stworzą wspólnie, dzieląc się wspomnieniami i opowieściami. „To będzie spotkanie-eksperyment, bo oprócz opowieści o historii odwiedzanych miejsc, będziemy mogli trochę inaczej poczuć miasto.” – zapowiada Kinga Rabińska ze ŚRODKA – „Przyznaję, że sama jestem ciekawa, co nam z tego wyjdzie, bo niektóre etapy spaceru będą wymagały trochę innego spojrzenia na miasto i wyjścia ze swojej strefy komfortu. W tym powinien pomóc stworzony na tę okazję „rejestr flanera”, który o otrzymają osoby uczestniczące”.

Spacer rusza 30 grudnia (sobota) o godz. 12.00 ze ŚRODKA Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego (ul. bł. Królowej Jadwigi 43/u1). Spacer poprowadzi Kinga Rabińska, 1/3 ŚRODKA, członkini Stowarzyszenia „Oswajanie miasta”, animatorka i organizatorka kultury. Autorka publikacji „Bohaterki. O Szczecinie i ważnych dla niego kobietach”. Opowiadaczka Szczecina i miłośniczka lokalności.

Działanie jest realizowane w ramach projektu „ŚRODEK. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki. Miejsce aktywności i wsparcia wspólnot lokalnych obszaru rewitalizacji 2023-2024”, koordynowanego przez Stowarzyszenie „Oswajanie miasta” i współfinansowanego przez Gminę Miasto Szczecin.