Wybierz się na audio spacer śladem szczecińskich literackich adresów

Macie ochotę pójść na spacer z przewodnikiem w pojedynkę? Teraz jest szansa! Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI rusza z cyklem audio spacerów miejskich – każdy z kim innym, każdy w innym temacie, każdy do odsłuchania w dogodnym momencie. Jako pierwszy poleca się spacer literacki z Gabrielem Augustynem.

 

„Przed nami sześć spacerów, a każdy zahaczy o inny temat i inne zakamarki. Wszystko w ramach projektuItinerarium szczecińskie. Odkrywanie miasta z dystansu, który w 2021 roku mamy przyjemność realizować dzięki wsparciu z Gminy Miasto Szczecin” – opowiada Kinga Rabińska, prezeska Stowarzyszenia OSWAJANIE SZTUKI. Wszystkie spacery są bezpłatne i dostępne do pobrania lub odsłuchania ze strony oswajaniesztuki.pl. Na tej stronie można też znaleźć mapkę spaceru w dwóch wersjach, także w tej do samodzielnego wydruku na domowej drukarce. „Wierzymy, że jest to ciekawa opcja na poznawanie miasta nie tylko w czasie pandemii. Nic nie zastąpi spaceru z przewodnikiem na żywo, ale miłośników audiobooków, podcastów i słuchowisk też jest coraz więcej. Mamy nadzieję, że właśnie im ta opcja przypadnie szczególnie do gustu” – dodaje Rabińska.

Na pierwszy ogień idą książki i szczecińskie adresy, które można znaleźć m.in. u Ingi Iwasiów, Marka Stelara, Krzysztofa Niewrzędy, Marka Stelara, czy Filipa Springera. Przez ten literacki gąszcz słuchaczy prowadzi Gabriel Augustyn. Swoją przygodę z literaturą rozpoczął od ślepej, nieodwzajemnionej miłości do Stephena Kinga. Wielbiciel Cormaca McCarthy’ego, Thomasa Pynchona, Witolda Gombrowicza i Yukio Mishimy. Związany z rynkiem księgarskim od przeszło 10 lat. Kierownik księgarni „Między Wierszami” przy Jasnych Błoniach w Szczecinie. Prowadził spotkania autorskie m.in. z Jakubem Małeckim, Małgorzatą Rejmer, Jakubem Szamałkiem, Mikołajem Grynbergiem i Maciejem Płazą. Można go usłyszeć w Radiu Super FM i zobaczyć na Kanale Książkowym na YouTube, gdzie opowiada o książkach. Dla OSWAJANIA SZTUKI przygotował trasę audio-spaceru śladem szczecińskich adresów z książek. Za realizację audio-spacerów odpowiada Kinga Rabińska.

Wśród kolejnych przewodników audio spacerów znajdują się: Paweł Madejski, Sabina Wacławczyk i Joanna Olszowska, Przemek Głowa, Małgorzata Duda i Michał Rembas. Warto śledzić stronę internetową i profile w mediach społecznościowych Stowarzyszenia OSWAJANIE SZTUKI, gdzie pojawiać się będą kolejne spacery.