Wieści ze ŚRODKA

Przed Wami garść informacji na temat działań ŚRODKA w czasach kwarantanny. W załączeniu przesyłamy też materiały graficzne. 

#zostanwdomu

 

 • Rusza Śródmiejska Strefa Kultury Ponad Chodnikami. Sąsiedzki koncert w oknie
  Kultura w czasach kwarantanny przeniosła się do internetu i… na balkony! W ŚRODKU zdecydowaliśmy się połączyć siły ze śródmiejskimi artystami i twórcami, których zaprosiliśmy do wspólnych działań ponad chodnikami. W najbliższym czasie planujemy serię wydarzeń realizowanych przez sąsiadów dla sąsiadów – w oknach, na balkonach, na dachach – z zachowaniem wszystkich środków ostrożności!
  Już w tę sobotę (18 kwietnia) o godz. 17.00 mieszkańcy budynków sąsiadujących z adresem przy ul. Śląskiej 53 powinni szeroko otworzyć okna! Będzie można wziąć udział w pierwszym koncercie w ramach Śródmiejskiej Strefy Kultury Ponad Chodnikami. We własnym oknie wystąpi Maciej Musiał, skrzypek Orkiestry Symfonicznej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie czy zespołu West Side Sinfonietta. W programie m.in. Vivaldi i Saint-Saëns, więc bardzo wiosennie!
 • Wystawa o szczecińskich pomnikach i rzeźbach do oglądania od poniedziałku!
  Niektórzy z nas nie mają wyboru i muszą wyjść z domu. Dla nich w GALERII [od] ULICY przy ul. Jagiellońskiej 92, czyli dawnej witrynie sklepu piwnicznego, już w poniedziałkowe popołudnie (20.04) pojawi się ekspozycja dot. pomników i rzeźb, których w naszym mieście – jak się okazuje – jest całkiem sporo. Wystawa będzie też dostępna w formie albumu online na stronie ŚRODKA na Facebooku.
 • miastoteka online: Co oglądać, czytać i czego słuchać (nie tylko) w świątecznej kwarantannie  
  ŚRODEK – jak wszyscy – szuka możliwości na kontakt z sąsiadami w czasach kwarantanny. Ruszamy ze spotkaniami online w ramach naszego cyklu miastoteka! Tuż przed świętami pojawił się pierwszy, testowy odcinek, w którym 2/3 ŚRODKA poleca: książki, filmy, podcasty, kanały na YouTubie. Zarejestrowaną, dalej aktualną rozmowę, można oglądaćtutaj.
  miastoteka to spotkania wokół książek, filmów i nie tylko, które stają się punktem wyjścia do rozmów o zjawiskach miejskich.
 • „A tu kiedyś był… dziecięcy fryzjer”. Zbiórka wspomnień
  Przypominamy o zbiórce wspomnień! ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki, który z początkiem roku zmienił siedzibę i obecnie mieści się przy ul. bł. Królowej Jadwigi 43/U1, poszukuje wspomnień, opowieści, zdjęć o historii dawnego zakładu fryzjerskiego. Zebrane wspomnienia posłużą do stworzenia wystawy o tym miejscu, złożonej z opowieści samych mieszkańców. Opowieści i pytania można słać na adres: ada@oswajaniesztuki.pl lub w formie wiadomości na Facebooku do ŚRODKA Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego. Zbiórka trwa do końca kwietnia 2020 roku.