Trwają przygotowania do Szczecińskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, również na Wojska Polskiego!

Trwają przygotowania do Szczecińskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, również na Wojska Polskiego! 

Już za niespełna tydzień rozpoczyna się tegoroczny Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy. Na odwiedzających będą czekać drewniane domki ze świątecznymi wyrobami oraz lokalni artyści i animatorzy. Wśród nich sam święty Mikołaj.

Przed nami ponad trzy tygodnie świątecznych spotkań, wyśmienitych przysmaków, wigilijnych opowieści i mieniących się złotem i czerwienią bożonarodzeniowych dekoracji. Od 1 do 23 grudnia w samym sercu miasta będzie funkcjonował Jarmark Bożonarodzeniowy. W tym roku poza Aleją Kwiatową, Placem Adamowicza i Placem Lotników świąteczny klimat będzie można też poczuć w alei Wojska Polskiego. Łącznie przygotujemy ponad 90 stoisk, wśród których zagoszczą lokalni wystawcy, regionalni producenci, rękodzielnicy i gastronomicy z różnych regionów Polski. Będzie smacznie, kolorowo i baaardzo świątecznie.

Jarmarkowe stoiska będą otwarte przez cały tydzień. Wystawcy zaprezentują bardzo ciekawy asortyment: własnoręcznie zdobione bombki, świąteczne stroiki, pachnące goździkami i pomarańczą świece, drobne upominki, niepowtarzalne dekoracje, tekstylia i wiele innych. Oczywiście nie zabraknie także pełnych smaku i aromatu potraw. Pierogi, wędliny, miody, pierniki, paszteciki, ale także słone przekąski i pożywne dania będą czekać na zgłodniałych odwiedzających. W tym roku pojawi się także wyjątkowy drewniany wiatrak, a w którym będą serwować pachnące i rozgrzewające grzane wino.

Święta na całego

Przez cztery weekendy Jarmarku Bożonarodzeniowego będziemy mogli uczestniczyć w wielu ciekawych wydarzeniach. Na Jarmarkowych scenach – bo będą takie zarówno na Jarmarku głównym, jak i tym w alei Wojska Polskiego wystąpią lokalni artyści i animatorzy. W świątecznych alejkach będziemy mogli spotkać ulicznych artystów, a w strefach warsztatowych wykonać kreatywne ozdoby i świąteczne pamiątki. Oprócz tego nie zabraknie bożonarodzeniowych łamigłówek i tematycznych gier. Wszystko oczywiście w rytmie największych świątecznych przebojów.  Miłośnicy pięknych kadrów będą mogli uwiecznić ten świąteczny klimat na zdjęciach w naszych wyjątkowych punktach insta. Znajdziemy je na każdym z placów.

Spotkanie z Mikołajem, koncerty, spacery i wiele innych

Przez trzy tygodnie Jarmarku Bożonarodzeniowego najmłodsi będą mogli skorzystać z dziesiątek atrakcji, które dla nich przygotowaliśmy. Poza stałymi atrakcjami takimi jak karuzela wenecka, koło młyńskie, mała karuzela w weekendy nasza scena muzyczna zapełni się zespołami, które umilą ten świąteczny czas. W strefach animacji nie zabraknie świątecznych warsztatów, przedstawień i interaktywnych zabaw. Będziemy czytać bajki, spotykać się z postaciami z bajek i wypatrywać Świętego Mikołaja, który 6 grudnia pojawi się na naszym Jarmarku. Na terenie alei Wojska Polskiego w ramach gry terenowej będzie można szukać elfów, a na Placu Lotników wejść do gigantycznego wiatraka.  Jarmark Bożonarodzeniowy będzie też świetną okazją do spacerowania i poznawania historii i legend Szczecina. Miejscy przewodnicy dołączają do naszego programu i w weekendy oferują tematyczne spacery śladami Jarmarku. Bezpłatne spacery będą odbywały się zarówno na Jarmarku głównym, jak i tym w alei Wojska Polskiego.

Mały gest, a cieszy

Każdego roku staramy się, aby w trakcie Jarmarku Bożonarodzeniowego pamiętać o innych. Odwiedzając Jarmark Bożonarodzeniowy będzie można napisać kilka ciepłych słów seniorom, którzy na co dzień pozostają pod opieką Domów Pomocy Społecznej. Listy tafią do nich jeszcze przed Bożym Narodzeniem. Podobnie jak w poprzednim roku na terenie Jarmarku będzie można skorzystać z naszej Bombkodzielni. Ci którzy mają za dużo ozdób w domu mogą się nimi podzielić z innymi.  Znajdą się także choinki last minute – wszystkie drzewka, które zdobiły nasze place na zakończenie Jarmarku zostaną przekazane w ręce mieszkańców, którzy przyniosą przysmaki dla zwierząt ze stowarzyszenia Kudłata Przystań.

Godziny otwarcia Jarmarku Bożonarodzeniowego

Aleja Kwiatowa, Plac Adamowicza, Plac Lotników

poniedziałek – czwartek, w godz. 14:00-20:00

piątek, w godz. 14:00-23:00

sobota, w godz. 10:00-23:00

niedziela, w godz. 10:00-20:00

Aleja Wojska Polskiego

poniedziałek – czwartek, w godz. 16:00 -20:00

piątek, w godz. 16:00-21:00

sobota i niedziela, w godz. 12:00-21:00

Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa od 1 do 23 grudnia. Po więcej szczegółów zapraszamy na www.kolorowaaleja.pl w zakładce Jarmark Bożonarodzeniowy.

Program do pobrania:

PROGRAM jarmark-1

PROGRAM jarmark-2