ŚRODEK W CZASACH KWARANTANNY: zbiórka wspomnień, wystawa i dobre wiadomości

Zobacz najnowsze wiadomości ze Środka. Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego.

*   „A tu kiedyś był… dziecięcy fryzjer”. Zbiórka wspomnień
Krajobraz miejski jest nietrwały – przestrzeń pomiędzy miejscami niezmiennymi wypełniają punkty mniej i bardziej ulotne. Zakład fryzjerski dla dzieci, który przez wiele lat mieścił się na rogu ul. bł. Królowej Jadwigi i ul. Bohaterów Getta Warszawskiego wspomina wielu szczecinian – tych, którzy poddawani byli „zabiegom” fryzjerskim, jak i dorosłych opiekunów, często zafascynowanych potulnością, jaką potrafiły wywołać panie fryzjerki u ich pociech. Są też tacy, którzy klientami stali się na lata, bez względu na fakt, iż zakład działał z myślą o najmłodszych klientach. Teraz ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki, który z początkiem roku zmienił siedzibę i obecnie mieści się właśnie przy ul. bł. Królowej Jadwigi 43/U1, poszukuje wspomnień, opowieści, zdjęć o historii tego miejsca. „Skoro już siedzimy w domu, to może warto powspominać stare dobre czasy, kiedy bez strachu szło się np. do fryzjera? Czy byliście kiedyś w dziecięcym zakładzie fryzjerskim, w którym obecnie mieści się ŚRODEK? Może macie jakieś historie, którymi chcielibyście się z nami podzielić?” – pyta ekipa Punktu. Zebrane wspomnienia posłużą do stworzenia wystawy o tym miejscu, złożonej z opowieści samych mieszkańców. Opowieści i pytania można słać na adres: ada@oswajaniesztuki.pl<mailto:ada@oswajaniesztuki.pl> lub w formie wiadomości na Facebooku do ŚRODKA Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego. Zbiórka trwa do końca kwietnia 2020 roku.

*   Wszystko będzie dobrze
Warto dać znać sąsiadom, że o nich myślimy! „Wszystko będzie dobrze” – zdanie, które stało się hasłem obecnych czasów zawisło także w oknie ŚRODKA. Podobne „sąsiedzkie wiadomości” pojawiają się w wielu punktach miasta. I ty twórz serdeczną wiadomość we własnym oknie czy na balkonie!

*   ZAPOWIEDŹ: Wystawa o szczecińskich pomnikach i rzeźbach prawie gotowa
Niektórzy z nas nie mają wyboru i muszą wyjść z domu – dla nich w GALERII [od] ULICY, czyli dawnej witrynie sklepu piwnicznego, pojawi się ekspozycja dot. pomników i rzeźb, których w naszym mieście – jak się okazuje – jest całkiem sporo. Wystawa będzie też dostępna w formie albumu online na stronie ŚRODKA na Facebooku.