Środa w ŚRODKU o korzeniach domu i rodziny z Pauliną Romanowicz

Środa w ŚRODKU o korzeniach domu i rodziny z Pauliną Romanowicz

ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki i Stowarzyszenie Oswajanie miasta zapraszają na spotkanie z Pauliną Romanowicz, która zdradzi jak i gdzie szukać informacji na temat przedwojennych losów naszych domów i własnych przodków.

Czy chcesz wiedzieć, kto mieszkał w Twoim domu lub mieszkaniu przed Tobą? Kim byli ci ludzie? A może jesteś zainteresowany_a tym, jak wyglądała zamieszkiwana przez Ciebie kamienica w roku wybudowania? Albo co było na ulicy, przy której mieszkasz kiedyś? A może i Twoja rodzina jest dla Ciebie tajemnicą, którą chcesz rozwikłać? Przez jakie dokumenty warto się przekopać, jakie archiwa odwiedzić i czy wszystko można znaleźć online?

Na te i inne pytania odpowiadać będzie Paulina Romanowicz – szczecinianka znana z miłości do swojej Małej Ojczyzny – Stołczyna, jego dziedzictwa kulturowego i historii. Autorka bloga stolczyn.com i książek poświęconych tej części Szczecina. Zawodowo historyczka i archeolożka z Instytutu Archeologii i Etnologii PAN zajmująca się epoką średniowiecza. Opowie o swoich poszukiwaniach historii domu, w którym mieszka i podpowie, gdzie szukać i jak czytać te informacje. Wprowadzi też w pierwsze kroki poszukiwań genealogicznych swojej rodziny.

Spotkanie odbędzie się w środę 24 stycznia o godz. 18.00 w ŚRODKU Śródmiejskim Punkcie Sąsiedzkim (ul. bł. Królowej Jadwigi 43/u1). Udział bezpłatny, nie obowiązują zapisy.

Działanie jest realizowane w ramach projektu „ŚRODEK. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki. Miejsce aktywności i wsparcia wspólnot lokalnych obszaru rewitalizacji 2023-2024”, koordynowanego przez Stowarzyszenie „Oswajanie miasta” i współfinansowanego przez Gminę Miasto Szczecin.