Spacerowy weekend ze ŚRODKIEM

Spacerowy weekend ze ŚRODKIEM

Już w najbliższy weekend ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki zaprasza mieszkańców na dwa bezpłatne spacery!

Przed nami ostatni weekend przed świętami i ci, którzy chcieliby się oderwać od zgiełku zakupów i przygotowań mogą skorzystać z weekendowej opcji spacerowej ze ŚRODKIEM. „W sobotę wraz z Fundacją Thebestofszczecin gorąco zapraszamy wszystkich lubiących robić zdjęcia na Otwarty Fotospacer po Śródmieściu” – mówi Kinga Rabińska ze Stowarzyszenia Oswajanie miasta – „Nieważne, czy robisz zdjęcia amatorsko, czy profesjonalnie. Jeśli tylko chcesz wziąć udział w miejskim plenerze wraz z innymi pasjonatami, fotografując Śródmieście – dołącz”! Już na początku 2024 roku część powstałych zdję

złoży się na wystawę fotograficzną. Spacer rozpocznie się 16 grudnia (sobota) o godz. 12.00 w ŚRODKU Śródmiejskim Punkcie Sąsiedzkim (ul. bł. Królowej Jadwigi 43/u1), gdzie każdy uczestnik otrzyma specjalną mapę z punktami, które odwiedzi i uwieczni. Tam też przed wyruszeniem w miasto Ewa Cudnik – prezeska Fundacji Thebestofszczecin, organizatorka wielu plenerów i wystaw fotograficznych – omówi krótko podstawowe zasady dobrych i ciekawych ujęć. Udział jest bezpłatny. Należy jedynie wziąć ze sobą aparat, smartfon lub dowolne urządzenia do robienia zdjęć.

Z kolei w niedzielę ŚRODEK zaprasza na spacer po osiedlu Turzyn w towarzystwie architektki Oksany Zadybchuk, która przybliży historię oraz unikatowy charakter tego miejsca. Będzie to okazja do rozmowy o zmianach i nieustającym rozwoju miejskiej przestrzeni. „Przemierzając ulice, zwrócimy uwagę na różnorodność stylów architektonicznych i przejdziemy z części przemysłowej do zachowanych, historycznych kamienic” – zachęca Marcin Chruśliński z Oswajania miasta – „Omówimy przekształcenia oraz wpływ architektury na codzienne życie mieszkańców.” Spacer będzie okazją do dyskusji nad tym, jak istotną rolę odgrywa architektura w kształtowaniu tożsamości danego obszaru i jakie ma znaczenie dla użytkowników. Spacer prowadzony będzie w języku ukraińskim z tłumaczeniem na język polski w wykonaniu Marko Saidova. Bezpłatny spacer ruszy w niedzielę 17 grudnia o godz. 11.00 spod VI Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego przy ul. Jagiellońskiej 41.

Działanie jest realizowane w ramach projektu „ŚRODEK. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki. Miejsce aktywności i wsparcia wspólnot lokalnych obszaru rewitalizacji 2023-2024”, koordynowanego przez Stowarzyszenie „Oswajanie miasta” i współfinansowanego przez Gminę Miasto Szczecin.

Fotospacer na Facebooku tutaj

Spacer po Turzynie na Facebooku tutaj