Przestrzeń dla zabawy. O placach i (nie)placach zabaw online w ŚRODKU

Kolejne spotkanie w ramach cyklu miastoteka online w ŚRODKU. O placach zabaw i (nie)placach z Anną Komorowską z pracowni k. rozmawiać będzie Anna Biały.

Rozmowa dotyczyć będzie przede wszystkim miejskich przestrzeni odpowiadających na potrzeby rozwojowe dzieci. Będzie dużo o naturalnych placach zabaw – komu służą, dlaczego są ważne i co fajnego jest w modzie na naturalne place zabaw. „Sięgniemy do berlińskich inspiracji, porozmawiamy też o przygodowych placach i o tym czy projektowanie przestrzeni miejskich uwzględnia perspektywę najmłodszych mieszkańców, a także co by było, gdyby…” – tłumaczy prowadząca spotkanie Anna Biały, współtwórczyni m.in. projektu „Wędrujące pudło” – „Opowiemy o tym, o czym trzeba pamiętać tworząc i projektując (nie)plac zabaw, i co w temacie może zdziałać rodzic, edukator, aktywista, wspólnota, zarządca, administrator terenu.”

O gościni:
Anna Komorowska – architektka krajobrazu, edukatorka, publicystka. Wspólnie z Michałem Rokitą prowadzi pracownię k., małe rodzinne biuro specjalizujące się w projektowaniu (nie)placów zabaw. Autorka i wydawczyni książek o naturalnych placach zabaw i leśnej edukacji, min. „Jeśli nie plac zabaw. To co?”, „Ścieżka bosych stóp. Trzy drogi do naturalnych placów zabaw”, „Kuchnia Błotna. 20 przepisów na naturalne place zabaw”. Prowadzi podcast Nieplac Zabaw. Mama Franka i Antka.

O prowadzącej:
Anna Biały – animatorka kultury, realizatorka projektów społeczno-obywatelskich. Prezeska Stowarzyszenia POLITES, członkini Stowarzyszenia OSWAJANIE SZTUKI. Absolwentka studiów doktoranckich w Instytucie Pedagogiki US i Kulturoznawstwa US. Stypendystka MKiDN, zrealizowała projekt twórczych działań dziewcząt. Kierowała szczecińskim oddziałem Polskiej Fundacji Sportu i Kultury, realizując projekty o zasięgu lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym (Aktywna Książka, Forum Młodzieży i Nordic Cross Point – Szczecińskie Spotkania ze Skandynawią). Aktywna w sektorze pozarządowym. Współpracuje z Filharmonią im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, koordynując projekty związane z muzyką tradycyjną, działania edukacyjne dla dzieci (Salonik wiolinowy, projekt „Limuzy(n)ką do Filharmonii”). W ramach OSWAJANIA SZTUKI, realizuje działania kulturalne i edukacyjne na podwórkach, m.in. Chodźmy na plac zabaw, Szczęścia w brud, czy Wędrujące pudło – mobilny plac zabaw.

Spotkanie online już 20 maja (czwartek) o godz. 18.00 na profilu ŚRODKA Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego.Udział bezpłatny, organizator zaprasza do zadawania pytań w komentarzach pod transmisją! Można je też przesłać wcześniej na adres: ania@oswajaniesztuki.pl.