Odnowione wnętrze kamienicy

Odnowione wnętrze kamienicy

Zakończył się drugi etap rewitalizacji budynku przy ul. 5 Lipca 17, 17a w Szczecinie. W ramach remontu wymieniono instalację elektryczną,  zrobiono izolacje i odnowiono klatki schodowe. Inwestycję wykonał Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych. 

W ubiegłym roku wykonano pierwszy etap remontu kamienicy, w którym odnowiono elewację i odtworzono  detale architektoniczne –    gzymsy, bonie i elementy dekoracyjne o motywach roślinnych. Poza tym wyremontowano wtedy drzwi zewnętrzne do klatki nr 17, wymieniono bramę i drzwi wejściowe do budynku. Dodatkowo wymieniono stolarkę okienną w mieszkaniach i w częściach wspólnych, w tym na klatce i w piwnicy. Kolory jasno – szare dobrano w uzgodnieniu z Zespołem Miejskiego Konserwatora Zabytków tak, by podkreślić liczne elementy ozdobne na elewacji.

Teraz budynek zmienił się również wewnątrz. Zakres remontu drugiego etapu obejmował: wykonanie prac remontowych dwóch klatek schodowych oraz izolację cieplną stropów piwnic i poddasza. Dodatkowo wymieniono instalację elektryczną w częściach wspólnych wraz z remontem instalacji domofonowej w budynku.

Budynek przy ul. 5 lipca 17, 17a pochodzi z początku XX wieku. Frontowa bryła budynku jest prosta oparta na rzucie prostokąta. Elewacja posiada symetryczny układ, z główną bramą wejściową,

Wykonawcą robót była firma Handlowo- Usługowa Geko Wojciech Gryczka z  Mierzyna. Koszt remontu wyniósł ok 839 tys zł brutto.