Miejsce dla sąsiadów świętuje urodziny

ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki – miejsce dla sąsiadów i punkt konsultacyjny – obchodzi drugie urodziny! Z tej okazji świętować będą dwa dni i zapraszają mieszkańców.

 

ŚRODEK powstał z myślą o przybliżaniu procesu rewitalizacji Śródmieścia jego mieszkańcom, ale stał się czymś więcej – punktem, który działa dla bliższych i dalszych sąsiadów organizując spotkania z ciekawymi ludźmi, warsztaty, spacery miejskie, pokazy filmowe, koncerty i wydarzenia w przestrzeni publicznej. Wspiera powstawanie nowych mozaiek w mieście (jak np. MIŁOŚĆ przy ul. Bałuki 17) czy inicjuje cykliczne wydarzenia (jak Święto Śródmieścia). Rocznie ten sąsiedzki punkt odwiedza ponad tysiąc mieszkańców, a w jego wydarzeniach – także tych plenerowych – w ciągu roku bierze udział kilka razy tyle. ŚRODEK prowadzi Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI.

„Zapraszamy naszych sąsiadów, przyjaciół i nawet tych, którzy jeszcze nas nie znają do wspólnego świętowania! Chcemy powspominać i zdradzić, co planujemy w najbliższym czasie” – zapowiada zespół ŚRODKA. Już 29 czerwca (sobota) o 13.00 można wpaść do ŚRODKA przy ul. bł. Królowej Jadwigi 44b (wejście od ul. bł. Królowej Jadwigi 45 lub od al. Wojska Polskiego 34) na pyszny urodzinowy tort, który szykuje z tej okazji Szczecińska Beza (też po sąsiedzku). Z kolei 30 czerwca (niedziela) pomiędzy 12.00 a 15.00 ŚRODEK będzie na II Street Dayu na Rayskiego. Będzie można ozdobić swoją doniczkę (warto przyjść z ulubioną!), dostać urodzinowy prezent w postaci małego zielonego przyjaciela, a o 12.00 spod Rayskiego 23 ruszy spacer z Przemkiem Głową „Śródmieście po raz pierwszy”. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Działanie jest realizowane w ramach projektu „ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki. Miejsce aktywności i wsparcia wspólnot lokalnych obszaru rewitalizacji”, koordynowanego przez Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI i współfinansowanego przez Miasto Szczecin w związku z projektem pn. „Rewitalizacji obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego w Szczecinie”. Sobotnie urodziny odbywają się także przy wsparciu Rady Osiedla Śródmieście Zachód.