Miastochodzik. Chodź na spacer!

ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki zaprasza na spacer po Śródmieściu dla dużych i małych, samotnych wilków i grup przyjaciół, rodzin i znajomych z pracy. Na spacer-eksperyment, w którym trzeba dać sobie zgodę na dryfowanie i przypadek.

 

Już w sobotę, 20 lipca, o 10.00 spod ŚRODKA przy ul. bł. Królowej Jadwigi 44b (wejście od nr 45 lub od al. Wojska Polskiego 34) ruszy spacer śladem „miastochodzika”, czyli spacerów inspirowanych miastem. Poprowadzi go pomysłodawca i autor – Paweł Kula. Udział jest bezpłatny. Warto mieć ze sobą aparaty fotograficzne (taki w smartfonie wystarczy), notatnik i coś do pisania, wygodne obuwie, coś do picia i, oczywiście, dobry humor. „Spacer jest przeznaczony zarówno dla grup znajomych czy całych rodzin, jak i pojedynczych osób, dla dorosłych i dzieci. To zupełnie inna forma poznawania miasta, nastawiona na jego doświadczanie” – zapowiada zespół ŚRODKA.

miastochodzik” powstał w ramach realizacji projektu stypendialnego Pawła Kuli, przyznanego mu w 2018 przez Miasto Szczecin. W jego ramach powstało 21 spacerów po mieście, które można dowolnie zestawiać i dzięki temu każdego dnia troszkę inaczej doświadczać własnego osiedla czy dzielnicy. Paweł Kula to artysta, fotograf, wykładowca Akademii Sztuki w Szczecinie. Konstruuje aparaty i zabawki optyczne oraz pracuje z naturalnymi materiałami światłoczułymi, inspirując się korzeniami wynalazku fotografii. Interesują go błędy procesów fotograficznych, obrazy znalezione i nie dające się utrwalić oraz techniki bezkamerowe. Jest współtwórcą techniki solarigrafii. Projektuje działania edukacyjne dla instytucji kultury, szkół i galerii wykorzystujące język sztuk wizualnych oraz praktyki DIY. Amator zimowych kąpieli i pracy na działce. Wraz z żoną i synem mieszka w Szczecinie.

Spacer odbywa się w ramach serii miejskich spacerów realizowanych przez profesjonalistów i amatorów, organizowanych przez ŚRODEK i Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI, dzięki którym można poznać swoją najbliższą okolicę od zupełnie innej strony.  Działanie jest realizowane w ramach projektu „ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki. Miejsce aktywności i wsparcia wspólnot lokalnych obszaru rewitalizacji”, koordynowanego przez Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI i współfinansowanego przez Miasto Szczecin w związku z projektem pn. „Rewitalizacji obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego w Szczecinie”.