Kręcą nietypowy film – mieszkańcy mogą wziąć udział!

GALERIE [OD] ULICY to projekt Stowarzyszenia „Oswajanie sztuki”, w ramach którego – oprócz prezentacji sztuki w przestrzeni publicznej – mieszkańcy zapraszani są do jej współtworzenia. Już niedługo będą mogli stać się częścią niezwykłego przedsięwzięcia filmowego.

GALERIE [OD] ULICY i Festiwal MŁODE WILKI 2018 łączą siły i zapraszają mieszkańców do wspólnego aktu twórczego! Już w środę, 14 listopada, o godz. 13.00 przy ul. Jagiellońskiej 93 rozpocznie się wyjątkowy spacer dźwiękowo-artystyczny. Jako libretto posłuży tekst słuchowiska Bartosza Zaskórskiego „Historia rury” (Grand Prix Młode Wilki ‘15). Całość będzie dokumentowana w formie wideo, a powstały film zostanie zaprezentowany podczas Festiwalu.

Co należy zrobić, by wziąć udział?

☝️ napisać maila o tytule: HISTORIA RURY na adres: kinga@oswajaniesztuki.pl 

☝️ w mailu należy podać: imię i numer telefonu (w przypadku grup zorganizowanych imię i numer telefonu opiekuna oraz liczbę uczestników)

☝️ w odpowiedzi uczestnicy otrzymają plik w formacie .mp3, który należy pobrać na dowolne przenośne urządzenie ze słuchawkami (telefon komórkowy, odtwarzacz .mp3 itp.) – każdy uczestnik powinien mieć własne urządzenie i wgrany w nim plik

☝️ uzbrojeni w słuchawki i urządzenia przenośne uczestnicy spotykają się 14.11 (środa) o godz. 13.00 przy ul. Jagiellońskiej 93

Kto może wziąć udział?

Wszyscy chętni mieszkańcy. Osoby niepełnoletnie muszą pojawić się w towarzystwie opiekuna. 

W dniach 16–17 listopada 2018 roku odbędzie się 5. jubileuszowa edycja festiwalu sztuki Młode Wilki: „Tegoroczna edycja festiwalu poddaje refleksji przestrzeń miejską Szczecina, działalność lokalnych aktywistów i sztukę realizowaną w przestrzeni publicznej. Do Jury konkursu MW18 zaprosiliśmy Rafała Jakubowicza, Agnieszkę Kilian, Joannę Rajkowską, Ewę Tatar; naszym gościem specjalnym będzie w tym roku Józef Robakowski.”  W GALERII [OD] ULICY przy ul. Jagiellońskiej 93 dostępna jest wystawa towarzysząca, prezentująca nagrodzone realizacje z poprzednich edycji Festiwalu, w odświeżonym kontekście: film Piotra Urbańca „Obiektofilia” (Grand Prix Młode Wilki 14) oraz filmową dokumentację działania Jany Shostak i Marii Olbrychtowicz (Grand Prix Młode Wilki 16).

GALERIE [OD] ULICY to projekt, w ramach którego przywracamy witryny dawnych piwnicznych lokali miastu i oddajemy je artystom. Zlokalizowane w centrum Szczecina mają bawić się kontekstem miejsca i pytać mieszkańców o ich miasto. Te mikro galerie powstają w ramach współpracy Stowarzyszenia Edukacyjno-Artystycznego OSWAJANIE SZTUKI z Gminą Miasto Szczecin oraz Towarzystwem Budownictwa Społecznego „Prawobrzeże” Sp. z o.o. Działanie współfinansowane jest przez Gminę Miasto Szczecin w ramach projektu pn. „Niwelowanie błędów infrastrukturalnych przez sztukę ulicy (street art)”.

Więcej: www.oswajaniesztuki.pl