Kamienice Śródmieścia. Chodź na spacer!

ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki zaprasza na kolejny spacer po Śródmieściu, podczas którego będzie można na nowo odkryć tą część miasta.

 

Już w najbliższą niedzielę, 1 września, o 11.00 z ul. Jagiellońskiej 91 ruszy spacer szlakiem śródmiejskich kamienic. Poprowadzi go Monika Szymanik – jak sama o sobie pisze „niereformowalny miłośnik starego Szczecina”. Od dłuższego czasu przemierza miasto wzdłuż i wszerz, i uwiecznia na zdjęciach szczecińskie kamienice. Fotografuje aparatem telefonu komórkowego i publikuje w mediach społecznościowych jako @kamienica_w_lesie.  Dzięki jej fotografiom te czasem zapierające dech w piersiach, a czasem zapomniane przez renowacje budowle, możemy zobaczyć „z bliska”, przystanąć obok nich i spojrzeć od nowa.

Spacer towarzyszyć będzie otwarciu wystawy „Kamienica w lesie” w GALERII [od] ULICY, czyli odremontowanej witrynie sklepu przy ul. Jagiellońskiej 91. Na wystawie znajdą się wybrane zdjęcia ze zbiorów Moniki Szymanik. Miejsca z prezentowanych zdjęć wytyczą szlak niedzielnego spaceru. Spacer potrwa ok. 1,5 godziny i zakończy się w ŚRODKU Śródmiejskim Punkcie Sąsiedzkim (ul. bł. Królowej Jadwigi 44b). Wstęp wolny!

 

Spacer jest częścią cyklu „Spacerownik” – serii miejskich spacerów, realizowanych przez profesjonalistów i amatorów, organizowanych przez ŚRODEK i Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI, dzięki którym można poznać swoją najbliższą okolicę od zupełnie innej strony. Działanie jest realizowane w ramach projektu „ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki. Miejsce aktywności i wsparcia wspólnot lokalnych obszaru rewitalizacji”, koordynowanego przez Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI i współfinansowanego przez Miasto Szczecin w związku z projektem pn. „Rewitalizacji obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego w Szczecinie”.