Ferie w mieście i o mieście

ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki zaprasza najmłodszych do udziału w wyjątkowych zajęciach w Świetlicy Śródmiejskiej. Na tapecie: miasto.

 

Świetlica Śródmiejska to cykl warsztatów o tematyce miejskiej dla dzieci w wieku 6-14 lat, organizowany przez ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki. „W trakcie ferii spędzimy razem jeszcze więcej czasu i będziemy mogli odkrywać kolejne miejskie tajemnice!” – zapowiadają organizatorzy. Podczas pięciu spotkań młodzi uczestnicy m.in. zastanowią się nad tym, kim są rzemieślnicy, wspólnie zaprojektują grę planszową o komunikacji miejskiej oraz stworzą instalację artystyczną w przestrzeni publicznej.

 

Świetlica Śródmiejska zaprasza od poniedziałku (17.02) do piątku (21.02) pomiędzy 9.00 a 13.00. Udział jest BEZPŁATNY, ale obowiązuje rejestracja mailowa (na adres: kinga@oswajaniesztuki.pl) – decyduje kolejność zgłoszeń. Warsztaty odbywają się w ścisłym centrum miasta, w ŚRODKU przy ul. bł. Królowej Jadwigi 43 (róg ul. bł. Królowej Jadwigi i ul. Boh. Getta Warszawskiego).

 

Warsztaty prowadzą:

 

Ada Krawczak – absolwentka Akademii Sztuki w Szczecinie na kierunku projektowanie graficzne, na co dzień działa we własnym studio Lines&Dots projektując na potrzeby szczecińskich instytucji kultury min: Filharmonii, INKU Szczecińskiego Inkubatora Kultury czy Akademii Sztuki. Specjalizuje się w projektowaniu identyfikacji wizualnych i wydawnictw. W 2015 roku współpracowała z INKU Szczecińskim Inkubatorem Kultury tworząc warsztaty artystyczno-edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Była kuratorką zbiorowej wystawy młodych projektantek i artystek pn. Dziewczyny. Od 2016 współtworzy projekt Dobre Praktyki, który ma za zadanie zwrócić uwagę mieszkańców i przedsiębiorców Szczecina na reklamową przestrzeń miasta i pomóc ją uporządkować. Od 2017 działa w stowarzyszeniu OSWAJANIE SZTUKI jako grafik i animator. W wolnym czasie kolekcjonuje litery. Pomysłodawczyni i realizatorka projektu reklama NIEwdzięczna.

 

Zuzanna Waligórska – projektantka graficzna, absolwentka psychologii oraz grafiki projektowej. Pracowała jako graficzka w agencjach projektowych w Niemczech i Austrii, a także jako freelancer. Dwukrotnie uczestniczyła w organizowanych przez Galerię BWA Wrocław warsztatach dotyczących ilustracji i składu publikacji „Kopublikacja”, których efektem było wydanie ilustrowanego wydawnictwa „Opowiadanie”. Współpracowała z Akademią Sztuki w Szczecinie tworząc identyfikację wydarzeń muzycznych. W wolnym czasie pracuje nad krojem pisma przeznaczonym dla dzieci uczących się czytać oraz osób z trudnościami w czytaniu. Działa w Stowarzyszeniu OSWAJANIE SZTUKI, współtworząc wydarzenia kulturalne.

 

PROGRAM:

DZIEŃ 1 (17.02) | Rzemieślnicy
Wspólnie zastanowimy się nad tym, kim jest rzemieślnik, czym się trudni, czy znamy jakichś szczecińskich rzemieślników. Stworzymy też modelową „ulicę handlową”.

DZIEŃ 2 (18.02) | Przy/eszłość
Wybierzemy się wspólnie do Muzeum Historii Szczecina, by następnie stworzyć komiks o mieszkańcu Szczecina i jego przygodach w czasie.

DZIEŃ 3 (19.02) | Jazda!
Pojedziemy tramwajem i porozmawiamy o savoir vivre w komunikacji miejskiej. Wspólnie stworzymy następnie tramwajową grę planszową.

DZIEŃ 4 (20.02) | SZTUKA (NA) ULICY
Wybierzemy się na wycieczkę po mieście szlakiem szczecińskiego street artu i spróbujemy stworzyć autorską instalację artystyczną w najbliższym otoczeniu.

DZIEŃ 5 (21.02) | MIASTO Z GÓRY
Pójdziemy szukać miejsc, z których widok na Szczecin przypomina ten, który ukazuje się lecącym ptakom!