Dzielimy się tym, co dobre

Dzielimy się tym, co dobre

W przedświątecznej gonitwie znajdźmy chwilę na to, aby odwiedzić Jarmark Bożonarodzeniowy, gdzie każdy może napisać list do seniora ze świątecznymi pozdrowieniami lub też przynieść przysmaki dla zwierząt w zamian za bożonarodzeniowe drzewko.

Przed nami ostatnie dni Jarmarku Bożonarodzeniowego, kto jeszcze na nim nie był ma na to czas do soboty. W drewnianych domkach czekają na odwiedzających wystawcy ze świątecznym asortymentem, ale także słodkimi przekąskami i ciepłymi napojami. Wyszukane produkty będą doskonale komponować się w bożonarodzeniowych paczkach.

Kilka ciepłych snów

Spacerując Aleją Kwiatową warto zatrzymać się na chwilę przy Jemiołowym Zakątku. To tam znajduje się punkt pisania listów do seniorów. Szczecińskie Domy Pomocy wytypowały ponad 340 seniorów, do których można napisać bożonarodzeniowe pozdrowienia. Papier, długopisy, koperty i adresaci są dostępne właśnie w Jemiołowym Zakątku. Wszystkie listy trafią w ręce seniorów jeszcze przed Wigilią.

Drugie życie ozdób

Przypominamy, że na Jarmarku działa cały czas Bombkodzielnia! Czyli punkt dzielenia się świątecznymi ozdobami. Komu zalegają świąteczne dekoracje, może je przynieść do naszej Bombkodzielni. Łańcuchy, bombki, kolorowe aniołki, figurki Mikołajów z pewnością zostaną wykorzystane przez innych. A przy okazji samym uda nam się zaliczyć kolejny dobry uczynek.

Iglaki za przysmaki

W ostatnią sobotę Jarmarku, czyli 23 grudnia, wszystkie choinki, które do tej pory zdobiły place Jarmarku zostaną przekazane w ręce mieszkańców. Jak zdobyć takie drzewko? Wystarczy przynieść przysmaki dla czworonogów. Żywność dla zwierząt zostanie przekazana Stowarzyszeniu Kudłata Przystań. Rozdawanie choinek rozpocznie się o godz. 10.00 na Placu Lotników przy scenie. Uwaga, liczba choinek jest ograniczona.

Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa do 23 grudnia. Godziny otwarcia Jarmarku na Placu Lotników, Placu Adamowicza i Alei Kwiatowej:

  • poniedziałek–czwartek, w godz. 14:00-20:00

  • piątek, w godz. 14:00-23:00

  • sobota, w godz. 10:00-23:00

  • niedziela, w godz. 10:00-20:00

Godziny otwarcia Jarmarku na Alei Wojska Polskiego:

  • poniedziałek – czwartek, w godz. 16:00 -20:00

  • piątek, w godz. 16:00-21:00

  • sobota i niedziela, w godz. 12:00-21:00