Jak pomagać osobom w kryzysie bezdomności?

ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki zaprasza na kolejne spotkanie online w ramach małej akademii liderów społecznych. Tym razem na tapecie wsparcie osób w kryzysie bezdomności.

 

Czy każda osoba bezdomna ma tak „na własne życzenie”? Jak rozmawiać z osobami bez domu, które spotykamy na klatkach schodowych, szczególnie w okresach zimowych? Jak im pomóc? Na te i inne pytania w trakcie spotkania online odpowiadać będą Małgorzata Nowosielecka ze Szczecińskiego Tygodnia Ubogich „Spotkania przy zupie” i Arkadiusz Oryszewski ze Stowarzyszenia Feniks. Spotkanie poprowadzi Kinga Rabińska ze Stowarzyszenia OSWAJANIE SZTUKI. Rozmowa odbędzie się już w środę, 18 listopada, o godz. 18.00 na Facebooku ŚRODKA.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/3747880408563452/ 

O gościach:

 

Małgorzata Nowosielecka
Studentka pracy socjalnej i współorganizatorka szczecińskich Spotkań przy zupie, skierowanych dla osób ubogich i doświadczających bezdomności. Prywatnie, od dwóch miesięcy szczęśliwa żona. Lubi  zachwycać się małymi rzeczami. Codziennie doświadcza, że Szczecin leży nad morzem… dobra.

 

Arkadiusz Oryszewski
Od 17 lat związany ze szczecińskim Stowarzyszeniem Feniks, które działa na rzecz osób bezdomnych i wykluczonych na terenie Gminy Szczecin oraz Gminy Police. Studiował na Uniwersytecie Szczecińskim prace socjalną na Kierunku Socjologia oraz na Wydziale Nauk Ekonomicznych – zarządzanie organizacją społeczną. Od 2006 roku prezes Stowarzyszenia Feniks.