Bezpłatne warsztaty z poezji dokumentalnej ze znaną artystką

Weekendowe warsztaty z poezji dokumentalnej poprowadzi Małgorzata Goliszewska. Po raz pierwszy w Szczecinie! Warsztaty są bezpłatne, trwają zapisy.

Poezja dokumentalna – tak jak film dokumentalny – wynika z obserwacji rzeczywistości, nie z wewnętrznego aktu kreacji. Rodzi się w uważności zetknięcia człowieka ze światem, w autentycznej chęci jego dotknięcia i poznania. Warsztat organizowany przez Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI ma na celu przybliżenie uczestnikom takiego dokumentalnego sposobu wypowiedzi – tym razem poprzez słowo.

W oparciu o autorskie metody pracy Małgorzaty Goliszewskiej, uczestnicy będą uczyć się odbioru znanej im na co dzień rzeczywistości w nowy sposób i będą mieli możliwość dostrzeżenia waloru poetyckiego tam, gdzie się tego nie spodziewali. Każdy z uczestników, po zapoznaniu się z możliwymi narzędziami i metodami, stworzy kilka dokumentalnych utworów poetyckich, które zostaną wydane w tomiku.

Warsztat poprowadzi Małgorzata Goliszewska – artystka wizualna i dokumentalistka, absolwentka Akademii Sztuki w Szczecinie i Szkoły Wajdy w Warszawie, doktorantka w Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Zadebiutowała w 2010 roku filmem dokumentalnym „Ubierz mnie”. Jest laureatką wielu nagród artystycznych i filmowych, stypendystką Programu Młoda Polska, laureatką konkursu Artystyczna Podróż Hestii, rezydentką Museumsquartier w Wiedniu. Obecnie współpracuje ze stacją telewizyjną HBO nad produkcją pełnometrażowego filmu dokumentalnego. Interesuje ją poszerzanie granic dokumentu i bezpośrednia praca z drugim człowiekiem. W 2013 roku stworzyła tomik poezji dokumentalnej WSZYSTKO. W 2019 podczas Biennale w Wenecji pokazała muzyczny utwór dokumentalny 2019 score. Mieszka w Szczecinie.

Warsztaty odbędą się w dniach 26-27 października 2019 w godz. 15.00-18.00 w ŚRODKU Śródmiejskim Punkcie Sąsiedzkim przy ul. bł. Królowej Jadwigi 44b. Są DWUDNIOWE, udział jest BEZPŁATNY. Liczba miejsc ograniczona, obowiązuje rejestracja mailowa na adres: kinga@oswajaniesztuki.pl. W tytule maila należy wpisać: POEZJA, a w treści: imię, nazwisko i numer telefonu. Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Sensacje. Człowiek i sytuacje”, realizowanego przez Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI.