Zwierzęta w mieście. Spotkanie o tym, jak pomagać

Po pierwsze – nie szkodzić. ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki zaprasza na spotkanie o tym, jak pomagać zwierzętom w mieście.

Co zrobić ze znalezionym na chodniku rannym ptakiem? Jak pomóc potrąconemu psu? Dokąd zadzwonić, gdy podejrzewamy, że zwierzakom w klatce obok dzieje się źle? ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki zaprasza na spotkanie o zwierzętach w mieście. Jak pomagać, jak ratować, gdzie szukać pomocy, a przede wszystkim – jak nie szkodzić. Gościem będzie Marzena Białowolska z Fundacja Na Rzecz Zwierząt „Dzika Ostoja ” – kobieta-petarda, miłośniczka wszystkich zwierząt i aktywistka miejska. Spotkanie odbędzie 4 czerwca (wtorek) o godz. 18.00 w ŚRODKU przy ul. bł. Królowej Jadwigi 44b (wejście od ul. bł. Królowej Jadwigi 45 lub al. Wojska Polskiego 34). Wstęp jest bezpłatny.

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu MALS, czyli małej akademii liderów społecznych. Działanie realizowane jest w ramach projektu „ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki. Miejsce aktywności i wsparcia wspólnot lokalnych obszaru rewitalizacji”, koordynowanego przez Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI i współfinansowanego przez Miasto Szczecin w związku z projektem pn. „Rewitalizacji obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego w Szczecinie”.

Kilka słów o prowadzącej:

Marzena Białowolska
Technik weterynarii, prezeska Fundacji na rzecz Zwierząt „Dzika Ostoja”. Działająca w szczecińskim Wielgowie „Dzika Ostoja” ratuje rocznie tysiące zwierząt, m.in. dziki, sarny, jeże, ptaki. W 2015 roku nagrodzona tytułem Eko Szczecinianki. W 2017 roku wygrała głosowanie w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, dzięki czemu do 2020 roku na czterohektarowym terenie przy ul. Borowej w Wielgowie powstanie azyl dla zwierząt, które już nie poradzą sobie same w naturze. Obecnie studentka drugiego roku psychologii klinicznej oraz psychologii zwierzęcej. Wulkan energii, który pociąga za sobą nie tylko miłośników zwierząt. W życiu prywatnym mama dwójki dzieci, która śpiewa sopranem.