Złote wspólnoty znów poszukiwane

ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki i OSWAJANIE SZTUKI zapraszają mieszkańców osiedli: Centrum, Śródmieście-Zachód i Turzyn do udziału w drugiej edycji konkursu „Złota wspólnota”. Każda z pięciu zwycięskich ekip zdecyduje, na jakie działanie na ich podwórku przeznaczone zostanie 2000 złotych.

 

To już druga edycja konkursu dla śródmiejskich sąsiadów. Poprzedni zwyciężyła ekipa z ul. Łokietka 23, która wspólnie przeobraziła zniszczony prześwit bramowy w kolorowy brzeg morza. „Bardzo się cieszę, że udało się ten projekt zrealizować (…)” – mówi Marta Krupa, inicjatorka wybranego do realizacji działania – „I jestem niesamowicie dumna, że [sąsiedzi – red.] chwycili za pędzle, chwycili za pace do gładzi, i naprawdę tutaj pomagali”.

 

ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki i Stowarzyszenie OWAJANIE SZTUKI zapraszają do udziału w konkursie na „Złotą wspólnotę”. „Pierwsze podejście pokazało nam, że jest duże zainteresowanie takimi możliwościami dla sąsiedzkich interwencji na własnym podwórku, czy klatce schodowej” – tłumaczy Paulina Stok-Stocka ze ŚRODKA – „Dlatego tym razem nagrodzimy aż 5 sąsiedzkich ekip!” Mieszkanki i mieszkańcy osiedli: Centrum, Śródmieście-Zachód i Turzyn – bo dla nich przeznaczona jest ta propozycja – będą mieli szansę uzyskać tytuł „Złotej wspólnoty” oraz zdecydować, na jakie działanie na ich podwórku przeznaczone zostanie 2000 zł. Mogą to być zielone nasadzenia, postawienie ławki czy osiedlowej biblioteczki, prywatny pokaz filmu czy warsztaty dla młodszych i starszych. „To Wy decydujecie, my finansujemy!” – zapowiada ekipa ŚRODKA.

 

Szczegóły konkursu wraz z formularzem zgłoszeniowym i regulaminem dostępne są na stronie www.srodek.szczecin.pl/zlota-wspolnota. Pytania można wysyłać na adres: kontakt@srodek.szczecin.pl. Na zgłoszenia ŚRODEK czeka do poniedziałku, 27 września 2021 (poniedziałek) włącznie. Ogłoszenie wyników nastąpi do końca września br.