Zapraszamy na sąsiedzkie kino plenerowe!

Kino pod oknem? Dlaczego nie! Na koniec lata ostatnia szansa na filmowe wieczory w plenerze. Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI zaprasza na dwie sąsiedzkie projekcje filmowe w śródmiejskich podwórkach.

„miejsce akcji: PODWÓRKO” to więcej niż pokazy filmów. „Dzięki wsparciu programu Społecznik, mogliśmy wyjść w szczecińskie podwórka i znaleźć dwa, w których społeczność lokalna jest gotowa na wspólną pracę dla siebie i innych” – tłumaczy Kinga Rabińska ze Stowarzyszenia „Oswajanie sztuki”, koordynatorka akcji. Mieszkańcy nie tylko decydowali, jakie filmy zostaną zaprezentowane, ale też wybierali dokładne miejsce projekcji i wspólnie z organizatorami przygotują je na wydarzenie. Może ktoś zrobi ciasto, a ktoś inny herbatę? „Mieszkańcy Śródmieścia nas cały czas zaskakują. To kolejne wydarzenie, które będziemy jedynie inicjować, bo realizacją zajmujemy się wszyscy” – dodaje Rabińska – „To kino robione przez sąsiadów dla sąsiadów i dla mieszkańców Szczecina.”

Pierwsza projekcja już 21 września (czwartek) o godz. 20:30 w Kwartale 40 (podwórka pomiędzy ul. Obrońców Stalingradu a ul. Śląską). Będzie ona finałem akcji „Park(ing) Day 2017”, która polega na przemianie miejsc parkingowych na jeden dzień w przestrzenie relaksu. Szczeciński, śródmiejski Park(ing) Day, także organizowany przez Stowarzyszenie „Oswajanie sztuki”, odbędzie się tego samego tuż obok (przy dawnej szkole „Maciuś”) pomiędzy 17:30 a 20:00. Będzie można zobaczyć film pt. „Fúsi” (reż. Dagur Kári).

Druga – 26 września (wtorek) o godz. 20:00 w podwórku przy ul. Królowej Jadwigi 44 („plomba” TBS). O tym, jaki film będzie można zobaczyć właśnie decydują mieszkańcy tego podwórka. Na obydwie projekcje wstęp wolny, ale liczba miejsc jest ograniczona. „Radzimy przyjść wcześniej lub wziąć ze sobą krzesło” – pół żartem pół serio radzą organizatorzy. UWAGA! Projekcje w języku oryginalnym filmu (z polskimi napisami).

 

Organizator: Stowarzyszenie Edukacyjno-Artystyczne „Oswajanie sztuki”