Witryna ze Szczecina – otwarcie wystawy Justyny Bojczuk-Krzepiny

Witryna ze Szczecina – otwarcie wystawy Justyny Bojczuk-Krzepiny

Miejska ulica bez lokali usługowych znajdujących się w parterach jest zwykłą drogą. To ludzie i miejsca, w których prowadzą oni swoją działalność – małych punktach usługowych, gastronomicznych, czy handlowych – mają miastotwórczą moc. Nieodłącznym elementem tego pejzażu są szyldy i witryny – i to one będą bohaterami wystawy Justyny Bojczuk-Krzepiny pt. „Witryna ze Szczecina”, na otwarcie której zapraszają ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki i Stowarzyszenie „Oswajanie miasta”.

Znajdą się na niej ilustracje kilku śródmiejskich sklepów i lokali, zarówno tych o długiej historii, jak i takich, które dopiero niedawno pojawiły się w mieście. Wystawa „Witryna ze Szczecina” jest celebracją szczecińskiego Śródmieścia, a także ukłonem dla wszystkich, którzy do estetyki miejskich ulic podchodzą z szacunkiem i wrażliwością!

Autorką prac jest Justyna Bojczuk-Krzepina – absolwentka Akademii Sztuki w Szczecinie, ilustratorka, projektantka graficzna i od niedawna tatuatorka. Miłośniczka kuchni wegetariańskiej, starych kamienic, małych kawiarenek i jazdy na rowerze. Zakochana w Szczecinie właścicielka pudla dużego — Trufli.

Otwarcie wystawy już w sobotę 16 września o godz. 16:00 w lokalu przy ul. Bałuki 17 (dawne Cafe Berlin). Wstęp wolny. Uczestnicy mogą też liczyć na małe prezenty – pocztówki z niektórymi pracami. Wystawa dostępna będzie do oglądania do końca października 2023 r.

Działanie jest realizowane w ramach projektu „ŚRODEK. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki. Miejsce aktywności i wsparcia wspólnot lokalnych obszaru rewitalizacji 2023-2024”, koordynowanego przez Stowarzyszenie „Oswajanie miasta” i współfinansowanego przez Gminę Miasto Szczecin.