Warsztaty TYLKO dla kobiet

O zmysłach, wizerunku kobiety w różnych kulturach i doświadczaniu świata. Niezwykłe warsztaty w Szczecinie.

 

Ciało jest najbardziej podstawową i oczywistą miarą procesów poznawczych człowieka. Patrząc, słysząc, smakując, wąchając i dotykając dowiadujemy się czegoś o świecie. Czy wszystkie zmysły mamy tak samo „włączone”? Czy nasza kultura niektóre zmysły preferuje, inne dyskryminuje? Jaki ma to wpływ na nasze doświadczenia?

Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI zaprasza do udziału w dwudniowych, bezpłatnych warsztatach tylko dla kobiet. Mają one na celu pobudzenie samoobserwacji, refleksji i dyskusji na temat zmysłowo-kulturalnego wymiaru ludzkiego doświadczenia. Na program składają się zajęcia fotograficzno-spacerowe, rysunkowe i malarskie, a także małe wprowadzenie do historii sztuki i wizerunku kobiet w różnych kulturach na przestrzeni wieków.

Warsztaty poprowadzi Maria Stafyniak. Artystka wizualna, animatorka kultury i artedukatorka. W obszarze sztuki bada język współczesnej kultury. Prowadzi autorskie warsztaty dotyczące języka sztuki. Do pracy edukacyjnej inspiruje się również praktyką jogi, uważności i NVC (Porozumieniem bez Przemocy). Autorka publikacji dla artedukatorów i nauczycieli. Absolwentka ASP w Poznaniu.

Zajęcia odbędą się w dniach 7-8 września w godz. 11.00-17.00 przy ul. Piotra Skargi 42 i przeznaczone są dla kobiet powyżej 18. roku życia. Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy. Zgłoszenia należy wysyłać na adres: sensacje@oswajaniesztuki.pl w tytule wpisując KOBIETY, a w treści należy podać swoje imię oraz numer telefonu. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Sensacje. Człowiek i sytuacje”, realizowanego przez Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI.