Tworzą książkę kucharską – czekają na śródmiejskie przepisy

 

Jak smakuje Szczecin? Prześlij przepis na popisową potrawę i zostań współautorem lub współautorką sąsiedzkiej książki kucharskiej! Akcja trwa do 15 września.

 

Stowarzyszenie Edukacyjno-Artystyczne „Oswajanie sztuki” i ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki zapraszają do udziału w tworzeniu wyjątkowej, sąsiedzkiej publikacji. – Chcemy zebrać w jednym miejscu przepisy na ulubione, szczecińskie dania i historie z nimi związane. – mówią Ola Grzesiek i Zuza Waligórska ze Stowarzyszenia „Oswajanie sztuki”. Publikacja ma być impulsem zarówno do sąsiedzkiej integracji, jak i zastanowienia, czym właściwie jest przytaczana przy tej okazji „szczecińskość”. – Zwłaszcza opowieści związane z potrawą – mówi Grzesiek – sprawiają, że danie można uznać za lokalne i ważne. Dlatego z niecierpliwością czekamy również na historie naszych sąsiadów.

Zgłaszane w ramach akcji dania powinny być możliwie łatwe w przygotowaniu, tak by każdy mógł podjąć wyzwanie i wykonać je na własną rękę. Może być to przepis przywieziony przez babcię z Kielecczyzny albo wymyślony przez Was w kuchni przy alei Piastów – pochodzenie nie ma znaczenia, liczy się opowieść! – Opowieści te zbierzemy w śródmiejskiej książce kucharskiej, ale na niej się nie skończy, bo w planie jest również wspólna próba gotowania według zebranych przepisów i biesiadowania – zapowiadają dziewczyny z „Oswajania sztuki”.

Aby wziąć udział, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Można to zrobić tradycyjne, na papierze (formularze z instrukcją dostępne w ŚRODKU przy ul. Królowej Jadwigi 44b oraz w pobliskich kawiarniach i bibliotekach) lub w formie elektronicznej, wypełniając formularz dostępny pod adresem: bit.ly/SmakiSrodmiescia. Wykorzystany przepis zostanie nagrodzony egzemplarzem książki kucharskiej, a na autora lub autorkę najciekawszego przepisu czeka wyjątkowy upominek.

Zgłoszenia można przesyłać do 15 września.

 

 

Więcej: oswajaniesztuki.pl