Turzyn z Głową

Zanim jeszcze wpadniemy w szał świąt, na zimowy spacer po Turzynie z Przemkiem Głową zaprasza ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki.

 

Kiedyś Tornay, od 1945 roku nosi nazwę Turzyn, wciąż jest chyba mało odkrytym przez mieszkańców fragmentem Szczecina. „Pójdziemy śladem miejsc, które są i których już nie ma, a także wymienimy się wspomnieniami z tej części miasta.” – zapowiadają organizatorzy.

Spacer poprowadzi Przemek Głowa – szczeciński przewodnik, bookinista, miłośnik miast wszystkich, ale Szczecin zajmuje szczególne miejsce w jego sercu. Zbiórka w niedzielę, 15 grudnia, o godz. 11.30 w ŚRODKU Śródmiejskim Punkcie Sąsiedzkim przy ul. bł. Królowej Jadwigi 44b. Wstęp WOLNY! Na spacer zapraszają organizatorzy – ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki i Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI.

####

 

Działanie jest realizowane w ramach projektu „ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki. Miejsce aktywności i wsparcia wspólnot lokalnych obszaru rewitalizacji”, koordynowanego przez Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI i współfinansowanego przez Miasto Szczecin w związku z projektem pn. „Rewitalizacji obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego w Szczecinie”.