Świetlica Śródmiejska – o mieście dla dzieci

 ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki zaprasza najmłodszych szczecinian  do udziału w wyjątkowych warsztatach. Najbliższe już 13 listopada.

 

W Świetlicy Śródmiejskiej można nauczyć się, jak obserwować i jak współtworzyć miasto.
„W ramach spotkań warsztatowych uczymy się technik plastycznych i projektujemy działania w przestrzeni miejskiej, a jednocześnie zdobywamy kompetencje i wiedzę potrzebne do postawienia się w roli aktywisty. Ogólnie chodzi o to, by poczuć się pełnoprawnym, małym mieszkańcem Szczecina.” – zapowiadają Ada Krawczak i Zuza Waligórska ze Stowarzyszenia OSWAJANIE SZTUKI, które prowadzą warsztaty.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 13 listopada 2019 r. pomiędzy 17.00 a 19.00 i dotyczyć będzie patriotyzmu lokalnego. Podczas warsztatów uczestnicy zastanowią się nad tym, czym on jest oraz co właściwie nam daje. Wynikiem wspólnej pracy będzie seria plakatów – powstanie z nich wystawa, która zawiśnie w ŚRODKU Śródmiejskim Punkcie Sąsiedzkim.

Warsztaty odbywają się w ŚRODKU Śródmiejskim Punkcie Sąsiedzkim (ul. bł. Królowej Jadwigi 44b – wejście od ul. bł. Królowej Jadwigi 45). Udział jest bezpłatny, organizatorzy zapewniają też materiały i mały poczęstunek dla uczestników. Obowiązuje rejestracja – należy napisać maila na adres: kinga@oswajaniesztuki.pl z informacją o tym, kto chciałby wziąć udział (imię, nazwisko, wiek) oraz podać numer kontaktowy. Decyduje kolejność zgłoszeń. Obecność opiekunów jest mile widziana, ale nieobowiązkowa.