Śródmieście świętuje po raz drugi!

Już w najbliższy weekend w Szczecinie obchodzić będzie drugie już Święto Śródmieścia. To okazja, by poznać tę część miasta od zupełnie innej strony.

 

Szczecińskie Śródmieście można poznawać przez pryzmat eklektycznych kamienic z końca XIX wieku, gwiaździstego układu ulic albo najważniejszych zabytków. Można też w ogóle się tam nie zapuszczać, bo głośno, brudno i pełno samochodów. Można wreszcie – niczym Indiana Jones – eksplorować swoje miasto z niesłabnącą ciekawością i zawsze od nowa.

Jeśli bliskie jest Wam szczególnie to ostatnie to pomiędzy 18 i 20 października 2019 skierujcie swoje kroki do centrum Szczecina. W tych dniach obchodzone będzie drugie już Święto Śródmieścia i z tej okazji w tej części miasta będzie wrzało!

W programie:

  • spacery, w tym spacer po Śródmieściu po ukraińsku czy spacer „Z wizytą u rzemieślników” z Justyną Machnik,
  • warsztaty dla małych i dużych, m.in. warsztat dla najmłodszych w Kinie KOSMOS, warsztat hafciarski, czy międzypokoleniowe spotkanie poświęcone projektowaniu miejskich wlepek,
  • gra miejska „Odkrywcy Śródmieścia”,
  • wystawy jak ekspozycja komiksu ZOSIA, który powstał w Szczecinie i opisuje przygody młodej kosmonautki Zosi,
  • projekcja filmu pt. „Kto cię uczył jeździć” – dokumentu, który skupia się na różnicach kulturowych w podejściu do nauki jazdy samochodem,
  • śródmiejska naprawialnia, czyli przygotuj rower na zimę z Grubym Kolarzem,
  • koncert chuliganów big beatu, zespołu Pomorzanie! w Galerii Obrońców Stalingradu 17!

Dodatkowo w ramach Święta Śródmieścia można skorzystać ze specjalnych promocji w lokalnych kawiarniach, restauracjach i sklepach, w których znaleźć też można wyjątkową mapkę „50 miejsc w Śródmieściu, które musisz znać”. Wszystko bezpłatnie, wszystko pod hasłem: świętuj lokalnie!

 

Święto Śródmieścia 2019 organizowane jest przez Stowarzyszenie Edukacyjno-Artystyczne OSWAJANIE SZTUKI z partnerami.