Śródmieście od początku z Głową i ŚRODKIEM

Śródmieście jakie jest każdy widzi. Wysokie kamienice, małe zakłady rzemieślnicze i ogromne granitowe płyty chodnikowe. A gdybyśmy zajrzeli głębiej? ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki zaprasza na spacer śladem początków i symboli Śródmieścia.

 

Gdzie w mieście szukać pamiątek po rewolucji przemysłowej z XIX wieku? Kiedy zaczęło się Śródmieście, jakie znamy? Czego dowiemy się, czytając miejską zieleń? Co łączy Manhattan, Berlin, Łódź, Wrocław i Szczecin? Już 29 lutego będzie można wziąć udział w spacerze śladem początków i symboli Śródmieścia. Prowadzi Przemek Głowa – szczeciński przewodnik, bookinista, miłośnik miast wszystkich, ale ze szczególnym miejscem w sercu dla Szczecina.

 

Start w ŚRODKU Środek. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki przy ul. bł. Królowej Jadwigi 43/U1 (róg z ul. Boh. Getta Warszawskiego) w sobotę, 29 lutego, o godz. 12.00. Udział jest bezpłatny!

 

Wydarzenie „Śródmieście od początku” odbywa się w ramach cyklu „Spacerownik”, czyli serii miejskich spacerów realizowanej w ramach projektu „ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki. Miejsce aktywności i wsparcia wspólnot lokalnych obszaru rewitalizacji”, koordynowanego przez Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI i współfinansowanego przez Miasto Szczecin w związku z projektem pn. „Rewitalizacji obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego w Szczecinie”.