ŚRÓDMIEJSKA GRA PODWÓRKOWA

Szukając sposobów na dobrze spędzoną sobotę w mieście można zwyczajnie wyjść na podwórko i dobrze się bawić. Pomogą w tym między innymi klasy, zośka i kapsle. Zabawy i gry – te z dawnych lat i te zupełnie współczesne – wypełnią przestrzeń podwórek przy alei Wojska Polskiego. Gra śródmiejska startuje już 21 października.

Sentyment do zabaw „na sto fajerek” i odgłosów towarzyszących dziecięcym figlom na świeżym powietrzu to powody powstania podwórkowej gry śródmiejskiej. Wszystkich, którzy czują podobnie zaprasza się do udziału w międzypokoleniowej zabawie – mogą uczestniczyć zarówno dzieci, jak i i dorośli.

Podwórkowa gra śródmiejska to efekt spotkań członków Stowarzyszenia Edukacyjno-Artystycznego „Oswajanie sztuki” z podopiecznymi Dziennego Domu „Senior-WIGOR” w Szczecinie i dziećmi ze Świetlicy „Promyczek”. Dawne zabawy z dzieciństwa, które wspominali seniorzy i te aktualne, o których opowiadały dzieci staną się elementami wielkiej gry, która dziać się będzie w śródmiejskich podwórkach i wybranych punktach na tym obszarze. Kilkuosobowe drużyny będą miały za zadanie zdobycie wszystkich baz gry. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody, ale przede wszystkim liczy się dobra zabawa i wspólne spędzanie czasu na podwórku – nawet jesienią.

Początek gry już 21 października (sobota) o godz. 11:00 przy Paszteciku (al. Wojska Polskiego 46). Aby wziąć udział w grze należy wysłać e-mail na adres: srodek@oswajaniesztuki.pl, podając nazwę drużyny i skład. W składzie każdej drużyny może być od 2 do 4 osób – w tym co najmniej jedna osoba dorosła. Liczy się także kreatywność podczas wymyślania nazwy drużyny, bo najciekawsza z nich zdobędzie dodatkową nagrodę! Udział w grze jest bezpłatny.

####

ORGANIZATORZY: Stowarzyszenie Edukacyjno-Artystyczne „Oswajanie sztuki”, ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki

ONLINE: Podwórkowa Gra Śródmiejska

KONTAKT: Anna Biały (srodek@oswajaniesztuki.pl / tel. 505 769 882)