ŚRODEK w czasach kwarantanny

Zobacz co dzieje się w Środku. Śródmiejskim Punkcie Sąsiedzkim.

Taniec ponad chodnikami, czyli #wytańczmiasto!

Od dawna wiadomo, że taniec jest dobry na wszystko i przynosi wiele korzyści naszemu organizmowi. W tańcu uwalniamy endorfiny, które wpływają na nasz humor i poczucie szczęścia, co na pewno teraz przyda się wszystkim!
29 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tańca. Tego dnia Środek zaprasza mieszkańców, by wyszli na balkony, otworzyli okna lub wybrali inne ulubione miejsca w domach i zatańczyli! Wiek tancerzy czy technika tańca nie są istotne, ważna jest chwila dobrej zabawy. Można odtańczyć balkonowego fokstrota, przeskakiwać z nogi na nogę, minimalistycznie poruszać stopą czy ręką, kręcić piruety, robić gwiazdy, szpagaty, lub po prostu pobujać się w rytm muzyki. Każdy ruch, każda interpretacja utworu jest tańcem. Liczy się dobra zabawa i pozytywne nastawienie. Tańczymy do utworu „Tańcz!” zespołu Vespa – tutaj link. Nagrany taniec (najlepiej w poziomie, czas trwania wideo nie ma znaczenia) wyślij na adres: basia@oswajaniesztuki.plw formie mp4/mov/avi. ŚRODEK to zmontuje i stworzy wspólnie taneczną video-pocztówkę ze Szczecina! Dołącz do nas, #zostanwdomu i #wytańczmiasto ponad chodnikami!

Akcja realizowana jest przez ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki w ramach działania „Śródmiejska Strefa Kultury Ponad Chodnikami”.

„A tu kiedyś był… dziecięcy fryzjer”. Zbiórka wspomnień.


Przypominamy o zbiórce wspomnień! ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki, który z początkiem roku zmienił siedzibę i obecnie mieści się przy ul. bł. Królowej Jadwigi 43/U1, poszukuje wspomnień, opowieści, zdjęć o historii dawnego zakładu fryzjerskiego. Zebrane wspomnienia posłużą do stworzenia wystawy o tym miejscu, złożonej z opowieści mieszkańców. Historie i pytania można słać na adres: ada@oswajaniesztuki.pllub w formie wiadomości na Facebooku do ŚRODKA Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego.

Zbiórka trwa do końca kwietnia 2020 roku.