Spacer śladem książkowych adresów

Dla wszystkich wielbicieli książek ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki szykuje coś ekstra. Już w październiku będzie można wziąć udział w spacerze miejskim przypominającym szczecińskie adresy z książek.

 

Co łączy Filipa Springera, Ingę Iwasiów i Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego? Oprócz miłości do słowa pisanego – szczecińskie adresy zapisane w ich książkach! ŚRODEK  Śródmiejski Punkt Sąsiedzki zaprasza na wyjątkowy spacer ich śladem. Będzie można odnaleźć te zlokalizowane w Śródmieściu i poza nim, i przypomnieć sobie historie, które się w nich wydarzyły.

Przewodnikiem będzie Gabriel Augustyn. Rocznik ’86. Rozpoczął swoją przygodę z literaturą od ślepej, nieodwzajemnionej miłości do Stephena Kinga. Aktualnie wielbiciel Cormaca McCarthy’ego, Thomasa Pynchona, Witolda Gombrowicza i Yukio Mishimy. Związany z rynkiem księgarskim od przeszło 10 lat. Kierownik księgarni-kawiarni „Między wierszami” przy Jasnych Błoniach w Szczecinie, gdzie organizuje spotkania autorskie i prelekcje poświęcone literaturze. Prywatnie zafascynowany poetyką gier wideo, o których wspólnie z bratem prowadzi bloga lizaniesciany.pl.

Spacer odbędzie się 13 października (niedziela) o godz. 12.00. Start przy ul. Zbożowej 4 pod Biurowcem Lastadia Office Szczecin. Spacer zakończymy ciepłą herbatą/kawą w ŚRODKU. Wstęp wolny!

Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu „Spacerownik” – serii miejskich spacerów realizowanych przez profesjonalistów i amatorów, dzięki którym można poznać swoją najbliższą okolicę od zupełnie innej strony. Działanie jest realizowane w ramach projektu „ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki. Miejsce aktywności i wsparcia wspólnot lokalnych obszaru rewitalizacji”, koordynowanego przez Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI i współfinansowanego przez Miasto w związku z projektem pn. „Rewitalizacji obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego w Szczecinie”.