Spacer po Śródmieściu z sąsiadami

 ? Z okazji Europejskiego Dnia Sąsiada ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki wraz z Radą Osiedla Śródmieście Zachód oraz Sąsiadkami i Sąsiadami zaprasza na spacer po Śródmieściu.
Spacer zajrzy na piękne śródmiejskie podwórka, stworzone przez samych mieszkanki i mieszkańców, a będzie okazją na dopytanie o techniczne czy organizacyjne aspekty takich przedsięwzięć. „Zajrzymy m.in. do Pani Lidii na ul. Księcia Bogusława X, która będzie mogła podpowiedzieć np. jak stworzyć zieloną sąsiedzką przestrzeń, czy też do Pań Jadwigi i Grażyny, które opowiedzą o swoim podwórku – jednym z pierwszych, które odmieniło się dzięki konkursowi organizowanemu przez ZBiLK Zielone Podwórka (18 lat temu!)” – zapowiada zespół ŚRODKA – „Wreszcie zajdziemy do Pani Eli na ul. Kopernika, która wspólnie ze lokalnym stowarzyszeniem chce przeobrazić swoje otoczenie pod kamienicą. Chodźcie z nami, zejdźcie z głównej ulicy i dowiedzcie się, jak sąsiedzi mogą realnie zmienić swoje podwórko.”
Trasę opracowała i spacer poprowadzi Anna Marczyńska. Radna Osiedla Śródmieście Zachód, gdzie działa już drugą kadencję. Prowadzi warsztaty rękodzieła, bibliotekę w RO oraz stale współpracuje z Jadłodzielnią Szczecin. Pomysłodawczyni lokalnych projektów do SBO – Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Spacer realizowany jest we współpracy z RO Śródmieście-Zachód.
? Start ze ŚRODKA Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego (ul. bł. Królowej Jadwigi 43/u1, róg z ul. Bohaterów Getta Warszawskiego) już 25 maja (wtorek) o godz. 17.00. Udział bezpłatny.
? Wszystkich uczestników spaceru organizatorzy proszą o bezwzględne zachowywanie dystansu od innych uczestników, a także posiadanie przy sobie maseczek ochronnych.
Wydarzenie na Facebooku https://www.facebook.com/events/514015069640883?ref=newsfeed