Słynna Aleja. Stwórz wyjątkową animację. Zapisy na warsztaty!

Kultowe bajki takie jak Miś Uszatek, Sąsiedzi czy Król Lew były robione techniką animacji poklatkowej. Na czym ona polega i  jak ją zrobić? O tym dowiedzą się młodzi uczestnicy warsztatów filmowych, które odbęda się 31 lipca w Kinie Pionier, w ramach projektu Słynna Aleja. Nie czekaj, już dziś zapisz się na warsztaty!

Animacja poklatkowa to tworzenie filmu na podstawie szeregu pojedynczych zdjęć, które po połączeniu dają wrażenie ruchomego obrazu. Twórca takiej animacji musi wykazać się cierpliwością i spokojem, gdyż sfilmowanie całego procesu jest bardzo pracochłonne i długotrwałe. Przed każdym ujęciem delikatnie zmienia kształt lub położenie obiektu. Końcowy efekt wart jest zachodu! Dzięki animacji poklatkowej możemy podziwiać wiele produkcji takich jak: bajki Disneya, filmy naukowe, teledyski do znanych piosenek i reklam.

Warsztaty filmowe w Kinie Pionier. Celem warsztatów jest upowszechnianie kultury i lokalnej historii poprzez poznanie swojego najbliższego regionu, zdobycie podstaw wiedzy z zakresu kinematografii oraz promocja i zapowiedź wrześniowego Festiwalu Marek, głównego wydarzenia organizowanego w ramach projektu Słynna Aleja.

Oprócz krótkiego wykładu, ilustrowanego fragmentami przykładowych animacji, uczestnicy warsztatów pod okiem ekspertów wykonają etiudy filmowe w klasycznych technikach animacji poklatkowej. Przygotują wspólnie krótką animację, zrealizowaną w technice wycinanki oraz technice lalkowej, której głównym bohaterem będzie Kino Pionier. Po inspirację sięgniemy do klasyki polskiej animacji oraz czołówki programu „W starym kinie”.

Warsztaty animacji poklatkowej skierowane są do dzieci w wieku 8+ i 10+. Odbędą się w kiniarni Kina Pionier w dwóch turach, pod okiem wykwalifikowanych osób:

Dominika Wyrobek – animatorka, reżyserka filmów animowanych. Absolwentka Akademii Sztuki w Szczecinie, asystentka w Pracowni Animacji Akademii Sztuki w Szczecinie.

Paulina Ratajczak – Animatorka kultury, producentka, kuratorka i współorganizatorka galerii sztuki dla dzieci i młodzieży TWORZĘ SIĘ.

 

Szczegółowe informacje, zapisy i regulamin.

Termin: 31.07.2021

Miejsce: Kiniarnia Kino Pionier

Grupy wiekowe: 8+ i 10+

Godziny: 11:00 – 13:00 (I tura, wiek: 8+), 14:00 – 16:00 (II tura, wiek: 10+)

Ilość uczestników: 10 osób na turę czyli w sumie 20 miejsc

Wpisowe: 10 zł brutto

 

Link do zapisów: https://www.accredi.pl/warsztatyanimacji

Regulamin warsztatów znajduje się na stronie:slynnaaleja.szczecin.eu

 

Projekt Słynna Aleja realizują: Miasto Szczecin, Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia – organizator wydarzeń, Szczeciński Fundusz Pożyczkowy, Szczecińskie TBS. Partnerem strategicznym jest Szczecińska Energetyka Cieplna.