Słynna Aleja. Nowe marki w projekcie

Najstarsze biuro tłumaczeń w Polsce i rodzinna firma z tradycjami Optyk Sekret  –  to kolejne marki, które dołączają do projektu Słynna Aleja i chcą wspólnie z Miastem ożywiać aleję Wojska Polskiego. 

Kolejne dwie firmy z al. Wojska Polskiego chcą zaangażować się w działania rewitalizacyjne w tej części Szczecina.

Cieszę się, że kolejne marki przystąpiły do projektu Słynna Aleja. To firmy z bogatą historią, od wielu lat związane ze Szczecinem i al. Wojska Polskiego. Chcemy wspólnie działać na rzecz ożywienia Alei, wymieniać się pomysłami i wzajemnie się inspirować. – mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina  – Projekt jest rozwojowy i ma duży potencjał, zapraszamy do niego kolejne marki. Razem możemy więcej. 

Nowe firmy dołączają do miejskiego projektu, w którym są już inne, znane marki tj.: Kino Pionier, Bar Pasztecik, Galeria Ewy i Henryka Sawki, Atelier Sylwia Majdan, Cukiernia Koch, bistro rybne Seamor oraz pizzeria Piccolo. Wszystkie marki wspólnie z Miastem  próbują znaleźć sposób na ożywienie przestrzeni i przywrócić dawne znaczenie al. Wojska Polskiego na odcinku od pl. Zwycięstwa do pl. Szarych Szeregów. Projekt zakłada realizowanie wspólnych przedsięwzięć, działań promocyjnych i wydarzeń. Flagową imprezą projektu jest Festiwal Marek, którego pierwsza edycja odbyła się we wrześniu ubiegłego roku.

Informacja o nowym markach:

mTlumaczenia. Najstarsze biuro tłumaczeń działające w Polsce. Kolejne, po kinie Pionier najstarsze branżowe miejsce na al. Wojska Polskiego. Biuro mieści się przy al. Wojska Polskiego 56/4. Powstało w Szczecinie w 1957 roku jako Zespół Tłumaczy Przysięgłych i Technicznych Nr 1.

mTlumaczenia.pl posiada swoje filie we Wrocławiu, w Warszawie i w Poznaniu. Historia szczecińskiego biura jest bardzo bogata. Jedna z ciekawostek głosi, że dawniej, w czasach gdy nie było jeszcze współczesnych nośników pamięci, klienci przywozili materiały do tłumaczenia upakowane w kilku samochodach.  Głównie były to instrukcje skomplikowanych maszyn i urządzeń kupowanych przez szczecińskie stocznie lub zakłady motoryzacyjne od firm zachodnich. Dziś zawartość kilkuset segregatorów możemy zmieścić na jednej płycie DVD lub pendrive, dawniej wszystkie dokumenty wymagały formy papierowej. Biuro mTlumaczenia ma na swoim koncie: 1.5 mln przetłumaczonych stron i 130 tys. zadowolonych klientów, tłumaczy w 50 językach, dla biura pracuje zespół  400 tłumaczy. Więcej ciekawostek i informacjihttps://www.mtlumaczenia.pl

Salon optyczny Optyk Sekret. Szczecińska firma rodzinna. Przy al. Wojska Polskiego 15 działa nieprzerwanie  od 24 lat. Założona przez pasjonata optyki Arkadiusza Otmianowskiego. Salon od 1997 roku wspiera pacjentów w badaniu wzroku oraz doborze oprawek okularowych. W zeszłym roku marka rozszerzyła swoją działalność o kolejny salon. Znajduje się on w Parku Handlowym „Rondo Hakena”. Rozwój firmy pozwolił zacieśnić dotychczasową współpracę z światowym liderem branży optycznej firmą Essilor.

Wiecej na stronie: www.optyksekret.pl

Projekt Słynna Aleja realizują: Miasto Szczecin, Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia –  organizator wydarzeń, Szczeciński Fundusz Pożyczkowy,  Szczecińskie TBS. Partnerem strategicznym jest Szczecińska Energetyka Cieplna.