Seniorzy w akcji

Rusza XI edycja konkursu „Seniorzy w akcji”! Jesteś osobą 60+? Masz pomysł na działania w swojej społeczności oraz pasje i doświadczenia, którymi chcesz się podzielić? A może masz od 18 do 35 lat i razem z osobą 60+ chcesz rozkręcić międzypokoleniową akcję? Zgłoś swój pomysł na projekt społeczny. Dopracuj go przy wsparciu ekspertów i zdobądź dotację.

Na emeryturze także można być aktywnym! W ciągu ostatnich lat powstało wiele miejsc,
w których osoby po 60. roku życia mogą się spotykać, realizować swoje pasje i nabywać nowe umiejętności. Uniwersytety trzeciego wieku, kluby seniora, koła zainteresowań –
dla chcącego naprawdę nic trudnego. Istnieje jednak opcja dla tych, którzy chcą pójść o krok dalej i sprawdzić się w roli lidera. Program „Seniorzy w akcji”, realizowany przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, oferuje wsparcie finansowe projektów realizowanych przez i dla seniorów. Jego uczestnicy nie tylko są pomysłodawcami swoich przedsięwzięć, ale też biorą udział w wyjazdowych szkoleniach, gdzie mają okazję poznać innych aktywnych z całego kraju i wzbogacić swoją wiedzę.

W ramach programu Staszek i Danusia z Oleśnicy stworzyli rowerową grupę seniorów,
a teraz konstruują specjalną rykszę, która pozwoli tym mniej sprawnym na uczestnictwo
w wyprawach. Ewa i Beata ocalają od zapomnienia tradycję pieśni łemkowskich, z kolei inna Ewa organizuje zajęcia tanga, które – jak się okazuje – wpływa na spowolnienie tempa rozwoju choroby Parkinsona. Mniejsze i większe przedsięwzięcia realizowane w ramach programu mają jedną wspólną cechę: ich organizatorzy to aktywni potencjalni liderzy.

Rusza właśnie kolejny nabór na pomysły na działania. Organizatorzy czekają na zgłoszenia od osób po 60. roku życia oraz tych pomiędzy 18. a 35. rokiem życia, którzy mają pomysł
na międzypokoleniową akcję. Już 1 marca o godz. 17.00 w ŚRODKU Śródmiejskim Punkcie Sąsiedzkim przy ul. bł. Królowej Jadwigi 44b (wejście od pl. Zgody, „plomba” TBS) odbędzie się spotkanie dla zainteresowanych udziałem w programie. Udział jest bezpłatny, nie obowiązuje rejestracja. Szczegóły na temat „Seniorów w akcji” na stronie: www.seniorzywakcji.pl. Nabór trwa do 19 marca.

###

więcej: www.facebook.com/SrodekSzczecin

 

Zobacz plakat:

Seniorzy w akcji PLAKAT