Rewitalizacja kamienicy przy Deptaku Bogusława

Możemy już zobaczyć jak będzie się prezentować po remoncie kamienica przy Bogusława X 52. W ostatnich dniach rozebrano część rusztowania od strony deptaku i odsłonięto odnowiony fragment elewacji.  Zakończenie renowacji budynku planowane jest w sierpniu tego roku. 

 

W ramach modernizacji kamienicy trwa kompleksowa renowacja elewacji, a także akcentów rzeźbiarskich, zdobiących budynek. Kilka dni temu część rusztowań została rozebrana i odsłonięto znaczny fragment odnowionych ścian.

Kolorystyka elewacji została uzgodniona z konserwatorem zabytków. Ściana frontowa, tło i spody balkonów zyskały kolor piaskowo – ugrowy, natomiast detale i ościeżnice okien kolor chłodny beż.

Modernizacja kamienicy powoli dobiega końca.  Aktualnie kontynuowane są prace elewacyjne na ścianie frontowej od ul. Jagiellońskiej i od podwórza, trwają również prace wykończeniowe w lokalach użytkowych tj. układanie glazury, wykładzin i montaż drzwi wewnątrz.  Poza w lokalach montowane są oprawy oświetleniowych i czujki itp.  Pozostało jeszcze kilka rzeczy do wykonania m.in.: położenie drugiej warstwy farby w lokalach, montaż osprzętu elektrycznego, zakończenia prac dekarskich oraz robót budowlanych i elektrycznych na klatkach schodowych wraz z zakończeniem montażu windy. Na ukończeniu są roboty budowlane w piwnicy oraz w komorze śmietnikowej, a także prace glazurnicze w pomieszczeniach technicznych, na balkonach i tarasach.

 

Zakres modernizacji kamienicy przy ul. Bogusława 52 jest bardzo szeroki. Oprócz odnowienia elewacji i zdobień, renowacji poddane są także balkony i dach.

Z kolei wewnątrz kamienicy zaplanowano kompleksową modernizację i przebudowę pomieszczeń, w tym także tych położonych w piwnicy i na poddaszu. Od podwórka budowana jest winda i zewnętrzna komora śmietnikowa, a także tarasy i instalacja alarmowa. W związku z adaptacją poddasza na cele mieszkalne i biurowe nastąpiło podwyższenie dachu poprzez dobudowanie ścian zewnętrznych od strony podwórza. W budynku wymieniono również instalację, m.in.: elektryczną, telefoniczną i teletechniczną, wodno-kanalizacyjną, gazową i wentylacji grawitacyjnej.

Po zakończonej renowacji kamienicy i wykupieniu od Wspólnoty Mieszkaniowej lokali z adaptacji poddasza, Szczecińskie TBS będzie w sumie właścicielem 4 mieszkań i 10 lokali użytkowych ( pozostałe lokale stanowią własność innych osób).

Lokale będą oferowane do sprzedaży lub najmu po zakończeniu inwestycji oraz po uzyskaniu odpowiednich decyzji, w tym m.in. pozwolenia na użytkowanie i uzyskaniu tytułu własności.

 

Remont jest realizowany przez Szczecińskie TBS, które koordynuje całą inwestycję  oraz przez wspólnotę mieszkaniową.

Koszt kompleksowej renowacji kamienicy to ok 6,7 mln zł, z czego po stronie STBS –  5,5 mln zł a po stronie wspólnoty  – 1,2 mln zł.

Wykonawcą robót jest Firma Handlowo-Usługowa „GEKO” Wojciech Gryczka.

 

Trwają również przygotowania do kolejnego remontu przy deptaku Bogusława.  W tym roku powinna rozpocząć się modernizacja kamienicy przy ul. Bogusława X 49.