Rewitalizacja. Deptak wyładnieje

Kolejna kamienica na deptaku Bogusława odzyska dawną świetność. Tym razem kompleksowej renowacji doczeka się narożny budynek  przy ul. Ks. Bogusława X 52. Remontu podjęło się TBS Prawobrzeże. 

 

Kapitalny remont – od fundamentów po dach –  przejdzie kamienica z 1890 roku, otwierająca deptak Bogusława od strony ul. Jagiellońskiej. W kamienicy przed laty działała Cukiernia Duet.

Oprócz odnowienia elewacji i zdobień, zakres remontu obejmuje także renowacje balkonów i wymianę dachu. Ostateczny kolor elewacji zostanie uzgodniony z Miejskim Konserwatorem Zabytków w oparciu o odkrywki warstw malarskich.

Z kolei wewnątrz kamienicy zaplanowano kompleksową modernizację i przebudowę pomieszczeń, w tym także tych położonych w piwnicy i na poddaszu. Remont przejdzie także klatka schodowa.

Od wnętrza kwartału planuje się budowę windy oraz zewnętrznej komory

śmietnikowej, a także budowę tarasów i montaż instalacji alarmowej,

W związku z adaptacją poddasza na cele mieszkalne i biurowe nastąpi podwyższenie dachu poprzez dobudowanie ścian zewnętrznych od strony podwórza.

W budynku wymienione będą również instalacje, m.in.: elektryczna, telefoniczna i teletechniczna, wodno-kanalizacyjna, gazu, wentylacji grawitacyjnej itp.

W wyniku przebudowy i modernizacji kamienicy powstanie 12 lokali użytkowych oraz 7 mieszkalnych.

 

Wykonawcą robót jest Firma Handlowo-Usługowa „GEKO” Wojciech Gryczka. Koszt inwestycji wynosi ok 5.5 mln zł brutto.

 

Trwają również przygotowania do  kolejnego remontu  przy deptaku Bogusława.  W najbliższych miesiącach ma być  opracowana dokumentacja projektowo-kosztorysowa dla renowacji kamienicy przy ul. ks. Bogusława X 49.

 

Więcej na tbsp.szczecin.pl