Rajski dzień na Rayskiego

Święto Śródmieścia na ul. Rayskiego! Tego dnia jedna z najchętniej odwiedzanych ulic miasta – dzięki współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami, organizacjami i aktywistami – stanie się przestrzenią aktywności i zabawy.

Znajdą tam coś dla siebie zarówno mali, jak i duzi, bo w programie m.in. warsztaty, koncert, akademia deskorolki, uliczne studio portretowe i wiele więcej, a to wszystko z muzyką w tle. Będzie można też rozsiąść się wygodnie w zlokalizowanych tam lokalach – wiele z nich przewiduje tego dnia zniżki i promocje! W trakcie Rajskiego dnia na Rayskiego odbędzie się też spacer śladem śródmiejskich mozaik i odsłonięcie najnowszej z nich – mozaiki REJS.

To całodniowe wydarzenie jest też po to, by promować tymczasowe, alternatywne formy korzystania z centrów miast poprzez oddanie ich mieszkańcom do celów innych niż tylko komunikacyjne. Co ważne, tego dnia ulica będzie zamknięta dla ruchu samochodowego w godzinach od 11.00 do 21.00.

Rajski dzień na Rayskiego odbywa się w ramach Święta Śródmieścia 2020. To okazja, by świętować lokalnie i poznawać najbliższe otoczenie w inny niż na co dzień sposób. Wszystkie uczestniczki i wszyscy uczestnicy proszeni są o bezwzględne zachowywanie dystansu od innych, a także zakładanie maseczek/przyłbic ochronnych. Organizator rezerwuje sobie prawo odmowy udziału w wydarzeniu tym osobom, które narażają siebie i innych.