Przyjdą i zrobią warsztaty dla najmłodszych. Trwa nabór podwórek

 ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki wkrótce rusza z nową serią warsztatów dla najmłodszych. Trwa nabór zgłoszeń podwórek, które chciałyby gościć animatorów u siebie. 

Świetlica Śródmiejska to cykl warsztatów i spotkań dla najmłodszych, w trakcie których nie tylko rozwijają oni twórcze i krytyczne umiejętności, ale też wspólnie zastanawiają się nad miastem i jakie powinno ono być. „Tym razem spotkamy się w nowej odsłonie: nie zapraszamy pociech do ŚRODKA, ale chcemy je odwiedzić w ich środowisku naturalnym, czyli na podwórku” – tłumaczy Ada Krawczak ze ŚRODKA Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego – „Dlatego szukamy czterech śródmiejskich podwórek pełnych głodnych zabawy dzieci. Gwarantujemy kilka godzin wspaniałych zabaw i śmiechów.” Co ważne – podwórka muszą znajdować się na terenie rewitalizacji (osiedli: Centrum, Turzyn, Śródmieście-Zachód). Warsztaty, które będą projektowane z myślą o konkretnych miejscach, odbędą się w lipcu 2021 roku – dokładne daty ustalone zostaną indywidualnie z wybranymi społecznościami lokalnymi.

Do 14 czerwca trwa nabór podwórek do tegorocznej edycji Świetlicy Śródmiejskiej. Udział jest bezpłatny, wystarczy wypełnić w terminie formularz zgłoszeniowy dostępny pod adresem: bit.ly/Świetlica2021 i czekać na wyniki. Pytania można kierować na adres: ada@oswajaniesztuki.pl. Organizatorem jest Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI, prowadzące przy wsparciu ze środków Gminy Miasto Szczecin ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki.