Potyczki filmowe na Słynnej Alei

Siódemka z Chicago” i „Hollywood” – to nazwy zespołów, które okazały się najlepsze w Quizie Filmowym, rozgrywanym w kinie Pionier. W sumie jedenaście drużyn stanęło do walki o tytuł kinomaniaka. Zawodnikom kibicowały największe gwiazdy filmowe: Charlie Chaplin i Marilyn Monroe. A już z jutro tj. 8 lipca kolejna atrakcja w ramach projektu Słynna Aleja – seans „Kina na Leżakach”.

Quiz odbył się 6 lipca w dwóch turach w sali czerwonej najstarszego kina na świecie. Drużyny w siedmiu rundach zmagały się z przeróżnymi zadaniami m. in.: zgadywały tytuły po cytatach z filmów lub ścieżce dźwiękowej, rozwiązywały kalambury i odgadywały postaci aktorów, pojawiające się na ekranie. Zespoły biorące udział w Quizie wykazały się kreatywnością w wymyśleniu nazwy dla siebie. Do rywalizacji stanęły m. in.: „Filmożercy z odległej galaktyki”, „Rodzina Griswoldów”, „Takie O”, „Liga Odkrywców”czy „Bollywood”.

Towarzyszyła nam niesamowita atmosfera kina Pionier, do tego emocje, które pojawiały się przy kolejnych pytaniach. Dużo śmiechu i zabawy – opowiada jeden z uczestników Quizu – super prowadzący i niezapomniane wrażenia. Nie myślałem, że to będzie taka fajna rozrywka.

Zmaganiom drużyn przyglądały się i kibicowały największe gwiazdy srebrnego ekranu: Charlie Chaplin i Marilyn Monroe. Słynni aktorzy wzbudzali zainteresowanie przechodniów i pozowali także do zdjęć przed kinem Pionier. W ten sposób ikony filmu zachęcały, aby przyjść do kina.

Dla dwóch najlepszych drużyn w poszczególnych turach „Siódemki z Chicago” i „Hollywood” przewidziano nagrody: bilety do kina Pionier, gry karciane oraz nagrody rzeczowe.

Organizator Quizu czyli Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia oprócz wyśmienitej zabawy zapewniał uczestnikom również „kącik dla dzieci”, w którym malowano buzie najmłodszym i organizowano gry oraz zabawy.

Quiz Filmowy odbył się w ramach projektu Słynna Aleja, w którym znane marki wspólnie z Miastem próbują znaleźć sposób na ożywienie przestrzeni i przywrócić dawne znaczenie al. Wojska Polskiego. Projekt zakłada realizowanie wspólnych przedsięwzięć, działań promocyjnych i wydarzeń. W tym roku marką wiodącą jest kino Pionier, najstarsze kino na świecie.

Kolejne wydarzenie w ramach projektu odbędzie się już jutro tj. w czwartek 8 lipca. Na deptaku Bogusława – od strony al. Wojska Polskiego – odbędzie się kolejna projekcja „Kina na Leżakach”.Tym razem można będzie zobaczyć film pt.” Thelma and Louise” (1991) Wstęp jest bezpłatny, a w razie deszczu organizator zapewnia uczestnikom przeciwdeszczowe peleryny.

Projekt Słynna Aleja realizują: Miasto Szczecin, Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia – organizator wydarzeń, Szczeciński Fundusz Pożyczkowy, Szczecińskie TBS. Partnerem strategicznym jest Szczecińska Energetyka Cieplna.