Porozmawiajmy o rewitalizacji: Kolejne spotkanie przed nami

Za nami spotkanie z mieszkańcami Stołczyna, przed nami spotkanie z mieszkańcami Śródmieścia!

– Cieszę się, że temat rewitalizacji potrafi wzbudzić tak duże zainteresowanie wśród mieszkańców – mówi Michał Przepiera, zastępca prezydenta Szczecina. – Sądząc po tym jak wiele osób odwiedziło punkt sąsiedzki przy ulicy Kolejowej 2, mnogość podejmowanych tematów, intensywność dyskusji i ilość pomysłów oznacza, że jeszcze wiele spotkań, pracy i rozmów przed nami. Jestem przekonany, że działalność punktów sąsiedzkich na obszarze rewitalizacji wzmocni nasze działania w tej przestrzeni.

Następne spotkanie odbędzie się:

5 czerwca (czwartek) o godz. 17.00 w punkcie sąsiedzkim „U Krysi”, przy ulicy Edmunda Bałuki 17.

 150 tys. na działania w obszarze rewitalizacji

Przypominamy. Do 16 czerwca trwa również nabór w Otwartym Konkursie Ofert na działania animacyjne w obszarze rewitalizacji. Działanie powinno uwzględniać przedsięwzięcia wpisujące się w obchody 80-lecia polskiego Szczecina, które będą prowadzone na trzech podobszarach rewitalizacji: 

  • Podobszar I (4,52 km2) – osiedla: Międzyodrze-Wyspa Pucka (Wyspa Grodzka, Kępa Parnicka, część Wyspy Zielonej oraz Łasztowni) – w części niezamieszkałej według wskazanych granic, Centrum, Śródmieście Północ, Turzyn.
  • Podobszar II (5,5 km2) – osiedla: Drzetowo-Grabowo, Golęcino-Gocław, Skolwin, Stołczyn, Dąbie (Stare Miasto).
  • Podobszar III (0,56 km2) – osiedle Zawadzkiego-Klonowica.

Działania zgłoszone dla Podobszaru I powinny być skierowane zarówno do mieszkańców Podobszaru I rewitalizacji, ale także uwzględniające mieszkańców kwartałów zabudowy mieszkaniowej przy Alei Wojska Polskiego na odcinku od Placu Zwycięstwa do Placu Szarych Szeregów z określeniem sposobu realizacji programu – atrakcyjnego, adekwatnego do celów zadania i odpowiedniego dla danej grupy wiekowej (dzieci, młodzież, osoby dorosłe, osoby starsze).

Działania powinny obejmować m.in:

  • organizację warsztatów, spotkań sąsiedzkich, inicjatyw lokalnych;
  • działania wzmacniające poczucie tożsamości i przynależności mieszkańców do miejsca zamieszkania;
  • wspieranie partycypacji mieszkańców w lokalnych inicjatywach rewitalizacyjnych;
  • edukację społeczną w zakresie celów i narzędzi rewitalizacji;
  • wspieranie aktywności społecznej grup narażonych na wykluczenie;
  • wpisanie się w obchody 80-lecia polskiego Szczecina.

W roku 2025 szczególny nacisk kładziony jest na działania wpisujące się w obchody 80-lecia polskiego Szczecina, promujące historię, tożsamość lokalną oraz zaangażowanie obywatelskie mieszkańców.

Wysokość środków finansowych w poszczególnych Podobszarach rewitalizacji ustalona została proporcjonalnie do liczby ich mieszkańców:

  • Podobszar I: 80 000,00 zł
  • Podobszar II: 50 000,00 zł
  • Podobszar III: 20 000,00 zł

Ofertę należy wygenerować i złożyć za pomocą platformy www.witkac.pl w terminie do 16.06.2025 r. do godz. 15:00.  Zadanie powinno być zrealizowane w terminie od 20.06.2025 r. do 31.12.2025 r.

Więcej tutaj