Pokaz filmu w centrum miasta

Przy okazji Święta Cyklicznego, czyli wydarzenia robionego przez i dla rowerzystów, zorganizowany został plenerowy pokaz filmu w zielonym ogrodzie w centrum miasta.

 

Rowerowi pasjonaci, miłośnicy plenerowych pokazów filmowych, a także wszyscy mieszkańcy Szczecina – mogli obejrzeć bezpłatny, plenerowy pokaz filmu pt. „Rowery kontra samochody” w reżyserii Fredrika Gerttena z 2015 roku. Nagrodzony m.in. na Millennium Docs Against Gravity obraz podejmuje próbę odpowiedzi na pytanie, czy rower rzeczywiście może zastąpić samochód jako środek transportu po mieście.

Wydarzenie zorganizowane w ramach Święta Cykliczngo, największej imprezy rowerowej na Pomorzu Zachodnim, od dziewięciu lat organizowanej w Szczecinie przez Stowarzyszenie Rowerowy Szczecin.

Projekcja odbywała się w ramach cyklu „MIASTOWI Przegląd filmów o mieście” realizowanego przez Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI. Działanie jest finansowane ze środków Gminy Miasto Szczecin w związku z projektem pn. „Rewitalizacji obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego w Szczecinie”.