Podwórko marzeń w Kwartale 40

W piątkowe późne popołudnie, 1 września, mieszkańcy ulicy Śląskiej i Obrońców Stalingradu wspólnie przegonili deszczowe chmury. W Kwartale 40 zrobiło się gorąco!

Fundacja Akademii Sztuki rokrocznie organizuje wydarzenia w ramach cyklu „Odkrywamy szczecińskie podwórka” w różnych częściach miastach. Edycja tegoroczna odbyła się na podwórku położonym na terenie Kwartału 40 (Śląska 49, 51-54; Obrońców Stalingradu 20-21, 23).

Fundacja Akademii Sztuki oraz szczecińscy animatorzy kultury przygotowali wydarzenie, które polegało na zaaranżowaniu przyjaznego i neutralnego otoczenia na terenie podwórka mieszczącego się między nowym budynkiem a starymi kamienicami. Mieszkańcy, szczególnie ci najmłodsi, chętnie włączyli się w przygotowania. Odbyły się: warsztaty z piankorytu prowadzone przez Grzesia Piasecznego, których celem było stworzenie przez mieszkańców wspólnej pracy; podwórkowa gra przygotowana specjalnie z myślą o tym podwórku przez Przepraszam! Tworzę się; współtworzenie społecznej instalacji „Podwórko marzeń”, zaprojektowanej przez Kingę Rabińską i Adę Krawczak ze Stowarzyszenia „Oswajanie sztuki” i koncert zespołu Chango.

Ale to nie koniec wydarzeń w Kwartale 40! Już wkrótce w jego obrębie odbędą się kolejne wydarzenia współtworzone przez sąsiadów, w tym pokaz filmowy organizowany przez Stowarzyszenie Edukacyjno-Artystyczne „Oswajanie sztuki” w ramach projektu „miejsce akcji: PODWÓRKO”.

fot. BlueBaloons Fotografia