Podwórka przyjazne mieszkańcom

Znamy kolejne wspólnoty mieszkaniowe, które otrzymają dofinansowanie w ramach tegorocznej edycji programów Zielone Podwórka i Przedogródki Szczecina. Dzięki nim zaniedbane tereny zmieniają się w zielone miejsca, przyjazne mieszkańcom.

 

W tegorocznym naborze, który trwał od stycznia do marca wpłynęło łącznie 14 wniosków – 4 na przedogródki i 10 na podwórka.

W tym roku Miasto na dwa programy przeznaczyło 600 tys. zł. Komisja po przeanalizowaniu dokumentacji, przyznała dofinansowanie poniższym wspólnotom mieszkaniowym:

 

  • Boh. Warszawy 98,

  • Bol.Śmiałego 7

  • Kopernika 11-12

  • Piastów 72

 

W przypadku przedogródków przy ul. B.Śmiałego 7 i Piastów 72 mamy do czynienia z kontynuacja inwestycji rozpoczętych w ubiegłych latach. Z kolei wspólnota mieszkaniowa przy ul. Kopernika 11-12 zakończyła remont elewacji, który wzbudza wiele pozytywnych emocji wśród mieszkańców oraz w mediach. Zagospodarowanie terenu przed budynkiem będzie zwieńczeniem całej inwestycji.

Podwórko przy ul. Boh.Warszawy 98 to teren, gdzie przeprowadzono kompleksową modernizację oficyn wraz z remontem elewacji. Wyremontowane podwórko będzie dodatkowym elementem rewitalizacji tego miejsca

 

ZBiLK jeszcze w tym roku będzie wnioskował do Rady Miasta o dodatkowe pieniądze w ramach programów Zielone Podwórka i Przedogródki Szczecina, aby móc sfinansować kolejne inwestycje zgłoszone przez wspólnoty przy ul. Pocztowej 14, Wojska Polskiego 130-132 oraz Bogumiły 11-14.

Program Zielone Podwórka ruszył w 2008 roku. Od tego czasu, dzięki wsparciu gminy, wyremontowano już 144 terenów. W sumie, przez ostatnie 14 lat, wspólnoty otrzymały pomoc na ten cel w wysokości  ok 15,5 mln zł.

Program Zielone Przedogródki wystartował w 2015 roku i od tego czasu również cieszy się dużym zainteresowaniem. W ciągu sześciu lat programu zrealizowano 66 projektów, które gmina dofinansowała kwotą ok 4,5 mln zł.

Oba programy pozwoliły zmienić zaniedbane dotąd miejsca w uporządkowane, zielone  tereny, które zyskują nowych gospodarzy. Dzięki nim, mieszkańcy mogą żyć i wypoczywać w przyjaznym otoczeniu.

Programy w imieniu Miasta realizuje Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych.

W załączniku zdjęcia podwórka przy ul. Malczewskiego 19-19D, wyremontowanego w ubiegłym roku.