Opowiedz historię i stań się współtwórcą wystawy

Zbierają wspomnienia, pamiątki i zdjęcia. ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki zaprasza mieszkańców do współtworzenia wystawy o przeszłości śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego. 

Jakie insekty zbierało się na łące przy pl. Zgody i jakie ptaki tam przysiadły? Gdzie można było dostać reglamentowane arbuzy i do jakich przebojów tańczyło się w dawnej Kaskadzie? Gdzie kupowało się najlepsze pieczywo i dokąd chodziło się na randki? Zespół ŚRODKA Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego, czyli miejsca w centrum miasta przeznaczonego dla mieszkańców, poszukuje opowieści o jednym dniu na alei Wojska Polskiego. „Uwagę skupiamy na okresie pomiędzy latami 50. i 80. – dopowiadają Ada Krawczak i Kinga Rabińska, koordynatorki akcji – Złożą się one na społeczną wystawę o codziennym życiu, dla którego polityka była tłem. I choć nasi rozmówcy często na wstępie zapewniają, że nie mają nic do powiedzenia, to po chwili opowiadają nam niesamowite historie, które – gdyby nie oni – nigdy nie ujrzałyby światła dziennego”.

Dlatego organizatorzy zachęcają szczecinian do dzielenia się wspomnieniami, fotografiami i pamiątkami, które staną się częścią tzw. wystawy społecznej, czyli ekspozycji współtworzonej przez odbiorców. Osoby zainteresowane współpracą proszone są o kontakt (mailowy: srodek@oswajaniesztuki.pl, lub telefoniczny pod numerem 690 323 035). „Można też nas odwiedzić w ŚRODKU przy ul. bł. Królowej Jadwigi 44b w Szczecinie, wypić kawę i opowiedzieć nam o przeszłości al. Wojska Polskiego” – zapraszają organizatorzy, którzy obiecują też, że wszystkie przedmioty i zdjęcia wrócą do swoich właścicieli po zamknięciu wystawy. Wernisaż już 15 sierpnia br., w Święto Wojska Polskiego w ŚRODKU.