OKO NA: Zieleń | Warsztaty o architekturze krajobrazu

Zieleń w mieście pełni nie tylko funkcję ozdobną, ale też poprawia jakość naszego życia. Drzewa i rośliny dotleniają i nawilżają powietrze, pomagają walczyć z nadmiernym hałasem, ale też po prostu wyznaczają strefę relaksu. Każda, nawet najmniejsza enklawa zieleni to przestrzeń, o którą warto zadbać.
Pod okiem architekta krajobrazu podczas piątkowego spaceru przyjrzymy się śródmiejskiej zieleni. Zastanowimy się jak adaptować przestrzeń na ogródki i przedogródki, uwzględniając współczesne wymogi estetyczne i funkcjonalne. Przyjrzymy się nasadzeniom roślinnym i zastanowimy się, jak konserwować zieleń w mieście
Zajrzymy do wnętrz kwartałów, by porównać ogródki, powstałe w ramach oddolnych inicjatyw sąsiedzkich, jak i te, wyremontowane w ramach programu „Zielone Podwórka i Zielone Przedogródki Szczecina”.
Prowadzenie warsztatów: Patrycja Tokarska

Start spaceru: 12.04.2019 godz.17:00, Plac Grunwaldzki

Udział bezpłatny, obowiązują zapisy na adres mailowy: paulina@dlakultury.org

Warsztaty są częścią cyklu OKO NA: Miasto | Warsztaty o miejskiej estetyce, realizowanego w ramach projektu „Rewitalizacja obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka Alei Wojska Polskiego w Szczecinie.”
Realizator: Usługi dla kultury
Partner: OSWAJANIE SZTUKI