Nowa wystawa w GALERII [od] ULICY

W GALERII [od] ULICY, czyli odremontowanej witrynie sklepu piwnicznego przy ul. Rayskiego 23, można oglądać nową wystawę. Tym razem postawiono na malarstwo.

 

Od 14 lutego 2020 do 14 marca 2020 w witrynie przy ul. Rayskiego 23 prezentowane są obrazy Krzysztofa Soroki – urodzonego w Szczecinie grafika i malarza. Artysta dorastał w Holandii, gdzie w 2016 roku ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Rotterdamie (Willem de Kooning, Wydział Grafiki Użytkowej). Kilka lat temu powrócił do rodzinnego miasta, które często przemierza na rowerze.

Wystawa w GALERII [od] ULICY zapowiada większą ekspozycję „RAZ DWA SOROKA”, w ramach której artysta pokaże nowe obiekty, w tym wyraziste obrazy gwaszowe inspirowane miastem i jego ruchem, a także autorskie filmy skupiające się na procesie tworzenia. Szkice i przyspieszone filmy przedstawiają rożne etapy powstawania dzieł, gdzie artysta zmywa warstwy pod prysznicem, robi błędy i poprawki. Pełna wystawa będzie dostępna do oglądania od 29 lutego do 8 marca w Klubie Storrady.