Młode wilki w mieście

Otwiera się kolejna wystawa w GALERII [OD] ULICY. Tym razem w dawnej witrynie lokalu piwnicznego przy ul. Jagiellońskiej 92 oglądać będzie możn prace wideo. Za darmo, o każdej porze, dla wszystkich.

Już w czwartek, 25 października o godz. 17.00, w siedmiometrowej witrynie dawnego lokalu piwnicznego powstanie kolejna ekspozycja w ramach projektu GALERIE [OD] ULICY. Ta niezwykła „przestrzeń wystawiennicza” dostępna jest dla wszystkich mieszkańców i o każdej porze – wystarczy przejść się do Śródmieścia.

„Łączymy siły z Festiwalem Młodej Sztuki Młode Wilki, organizowanym przez Akademię Sztuki, który w tym roku skupia się na mieście właśnie i twórczych wytworach w przestrzeni publicznej.” – zapowiada Kinga Rabińska ze Stowarzyszenia „Oswajanie sztuki”. W witrynie dawnego sklepu piwnicznego będzie można zobaczyć prace wideo autorstwa Jany Shostak i Marii Olbrychtowicz oraz Piotra Urbańca. „Filmy, które na co dzień ogląda się w galerii będą dostępne dla wszystkich, od ulicy, całą dobę. Jesteśmy ciekawi tego zderzenia, bo choć obrazy na ulicy atakują nas nieustannie, reakcja na takie obrazy, może nie od razu zrozumiałe, niewzywające do zakupów, może być zupełnie inna” – dodaje Rabińska. Gościem otwarcia będzie autor jednej z prezentowanych prac, Piotr Urbaniec.

Sami mieszkańcy zostaną zaproszeni do udziału w warsztatach dźwiękowych, w ramach których powstanie film prezentowany podczas Festiwalu. Jako libretto posłuży tekst słuchowiska Bartosza Zaskórskiego „Historia rury”.

Piąta jubileuszowa edycja festiwalu sztuki Młode Wilki odbędzie się w dniach 16–17 listopada 2018 roku, a kierują nią Łukasz Jastrubczak i Anna Orlikowska. Tegoroczna odsłona poddaje refleksji przestrzeń miejską Szczecina, działalność lokalnych aktywistów i sztukę realizowaną w przestrzeni publicznej. W jury konkursu znaleźli się: Rafał Jakubowicz, Agnieszka Kilian, Joanna Rajkowska, Ewa Tatar. Gościem specjalnym będzie Józef Robakowski. Otwarcie wystawy w GALERII [OD] ULICY 25 października 2018 o godz. 17.00 przy ul. Jagiellońskiej 92 – wstęp wolny. Ekspozycja dostępna będzie do 25 listopada.

###

CO: GALERIA [OD] ULICY: Młode Wilki 2018. Miasto
KIEDY: 25 października 2018, godz. 17.00
GDZIE: witryna przy ul. Jagiellońskiej 92 + dawny salon sukien ślubnych przy ul. Jagiellońskiej 91
WSTĘP WOLNY
WIĘCEJ: fb.com/OswajanieSztuki

GALERIE [OD] ULICY to projekt, w ramach którego przywracamy witryny dawnych piwnicznych lokali miastu i oddajemy je artystom. Zlokalizowane w centrum Szczecina mają bawić się kontekstem miejsca i pytać mieszkańców o ich miasto. Te mikro galerie powstają w ramach współpracy Stowarzyszenia Edukacyjno-Artystycznego OSWAJANIE SZTUKI z Gminą Miasto Szczecin oraz Towarzystwem Budownictwa Społecznego „Prawobrzeże” Sp. z o.o. Działanie współfinansowane jest przez Gminę Miasto Szczecin w ramach projektu pn. „Niwelowanie błędów infrastrukturalnych przez sztukę ulicy (street art)”.

Więcej: www.oswajaniesztuki.pl