Maszkarony na szczecińskich podwórkach

To były niezwykle podwórkowe zabawy ze śródmiejskimi maszkaronami, teatrem tańca i pewną tajemniczą skrzynką…

Maszkarony, czyli rzeźbiarskie motywy dekoracyjne w postaci np. ludzkich czy fantazyjnych twarzy, są licznie obecne na fasadach śródmiejskich kamienic – na pewno już kiedyś je widzieliście. Tym razem w centrm miasta niektóre z nich „zleciały” z budynków w postaci wielkich masek wprost na trzy podwórka. Stały się pretekstem do zabawy zarówno młodszych, jak i starszych mieszkańców.

Te inspirowane śródmiejskimi maszkaronami małe dzieła sztuki tworzy artystka Katarzyna Mierzejewska, do której podczas akcji dołączyli szczecińscy animatorzy: Paulina Ratajczak, Maria Stafyniak, Krzysztof Lubka i Paweł Kula, a także młodzi artyści z Małego Teatru Tańca.

Podwórkowe zabawy z maszkaronami zrealizowali wspólnie Fundacja Las Sztuki i Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI. Akcja „Dzieci w mieście” jest realizowana w ramach projektu „miasTOmy – program animacji społecznej na obszarze rewitalizacji”, koordynowanego przez Stowarzyszenie „Oswajanie sztuki” i współfinansowanego przez Miasto Szczecin w związku z projektem pn. „Rewitalizacji obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego w Szczecinie”.