Kim jest menedżer Słynnej Alei?

Kim jest menedżer Słynnej Alei?

Dr Dorota Kowalewska została menadżerką przebudowanej al. Wojska Polskiego. Ma zadbać o to, aby ta jedna z centralnych arterii miasta pełniła rolę „salonu Szczecina”.

Powołanie menadżera Alei Wojska Polskiego zakładano decydując się na rewitalizację tej części miasta.

Przede wszystkim chcę rozmawiać z przedsiębiorcami, którzy działają przy Alei. Chcę ich bliżej poznać, wsłuchać się w ich głos, dowiedzieć się jakie mają oczekiwania i bolączki. Być wsparciem dla nich. Pierwsze spotkania już odbyłam, przede mną kolejne. Planuję regularnie spotykać się z ludźmi, mieć z nimi kontakt – mówi Dorota Kowalewska – Chciałbym, aby Aleja żyła, przyciągała mieszkańców i turystów. Aby była moda na Aleję. Wspólnie z przedsiębiorcami i Miastem poszukamy ciekawych pomysłów, które będą ożywiać tę przestrzeń. Chciałabym,  aby mieszkańcy oraz firmy czuli, że Słynna Aleja w jej nowej odsłonie staje się zielonym salonem miasta, reprezentacyjnym miejscem w Szczecinie.

Dr Dorota Kowalewska, szczecinianka od urodzenia, działaczka społeczna, specjalistka ds. zarządzania projektami. Absolwentka szczecińskiej politologii, ukończyła m. in. studia podyplomowe Europrojects – zarządzanie projektami finansowanymi ze środków UE.

W latach 2008-2012 kierowała Regionalnym Centrum Informacji Europejskiej w Szczecinie na zlecenie UKIE, a w latach 2013-2015 Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej – sieci koordynowanej przez MSZ. Była dyrektorką Szczecińskiego Inkubatora Kultury (2017-2018). Od 2021 roku pracuje w Domu Skandynawskim/Scandinavian Meeting Point, gdzie współtworzy wydarzenia takie jak Dni Skandynawskie, parada skandynawska, współpracuje z Skandynawsko-Polską Izbą Gospodarczą (SPCC).

Z ramienia Kongresu Kobiet członkini komitetu monitorującego programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027.

Wykładowczyni w Instytucie Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Szczecińskiego, jest Pełnomocniczką Rektora US ds. pomocy Ukrainie.

Kontakt z Menadżerką Alei przez formularz umieszczony na stronie:

slynnaaleja.pl